Czym kierować się przy wyborze stroju sportowego na trening?

0
636

Osiągi sportowe uzależnione są od wielu czynników. Poza umiejętnościami zawodnika liczy się także wykorzystywany sprzęt oraz strój treningowy. Dobór ubrania sportowego ma znaczenie dla zapewnienia odpowiedniego komfortu podczas aktywności fizycznej. Może być on także kluczowym czynnikiem decydującym o osiąganych efektach. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru stroju sportowego?

Dyscyplina sportowa i warunki atmosferyczne

Rodzaj podejmowanej aktywności fizycznej będzie ważnym czynnikiem wyboru ubrania na trening. Poszczególne stroje sportowe tworzy się bowiem z myślą o warunkach, w których te będą wykorzystywane. Ubrania przeznaczone do treningów na zewnątrz posiadają właściwości termoregulacyjne. Sportowcy mogą sięgać po koszulki i szorty zabezpieczające ich ciała przed niską temperaturą lub upałami. Często odzież przystosowuje się także do używania w deszczu. Wodoodporne powłoki stosuje się między innymi w czapkach i kurtkach dla kolarzy.

Podczas wyboru stroju treningowego należy też uwzględnić uprawianą dyscyplinę sportową. Podczas grania w sporty zespołowe na zamkniętej hali można sięgnąć po wygodne koszulki i spodenki z przewiewnego materiału. Luźne rękawy i nogawki zapobiegają otarciom i zapewniają wymianę powietrza między skórą i otoczeniem. Biegacze lub lekkoatleci trenujący na zewnątrz powinni zastanowić się nad wyborem ubrań przylegających do ich ciała. Zwiększy to opływowość sylwetki i zagwarantuje maksymalną swobodę ruchów.

Jakie właściwości powinny mieć stroje sportowe?

Warto zwrócić też uwagę na indywidualne właściwości poszczególnych strojów sportowych. Dobrze, by ubranie wspierało odprowadzanie potu ze skóry i regulowało temperaturę ciała. Warto sięgać po stroje z oddychających materiałów, które zwiększają komfort podczas treningów. Istotna jest także wytrzymałość materiału oraz długotrwały wygląd. Stroje sublimacyjne ze strony http://mw-sport.pl/ tworzone są tak, by zachować pierwotny kolor i jakość nadruku przed długi czas. To ważne, ponieważ stroje sportowe często poddawane są praniu i czyszczeniu, które może zniszczyć ich wygląd. Odpowiednia technika powstawania i znakowania odzieży ma więc duże znaczenie przy wyborze ubrania na trening.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here