Folia aluminiowa gastronomiczna jest znana przede wszystkim z tego, że ma bardzo szerokie zastosowanie w kuchni. Okazuje się, że sprawdzi się również w przypadku wielu innych czynności, dlatego jej zakup może okazać się niemalże strzałem w dziesiątkę. Co powinniśmy wiedzieć na temat folii aluminiowej? Jakie dodatkowe zastosowanie może mieć folia aluminiowa? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.
Podstawowe informacje na temat folii aluminiowej
Folia aluminiowa gastronomiczna po raz pierwszy została wyprodukowana w 1910 roku w Szwajcarii. Jej cechą charakterystyczną jest to, że nie przepuszcza powietrza, wody i światła. Powstaje ona na skutek stopniowego walcowania. Tego typu akcesoria wyróżniają się dwoma stronami- jedna z nich jest matowa, druga natomiast błyszcząca. Co ciekawe, obie mają nieco inne właściwości. Jeśli chodzi o stronę błyszczącą, to doskonale jest w stanie odbijać i izolować ciepło. Zupełnie odwrotnie wygląda to w przypadku tej matowej- pochłania je. Folia aluminiowa gastronomiczna kojarzy nam się przede wszystkim z gotowaniem, przechowywaniem i pieczeniem żywności. Przykładowo jeśli zależy nam na tym, aby utrzymać odpowiednią temperaturę potrawy przez możliwie najdłuższy czas, wówczas korzystamy z folii. Okazuje się, że ma również szereg innych zastosowań, o których z pewnością warto wspomnieć.
Jakie dodatkowe zastosowanie może mieć folia aluminiowa?
Folia aluminiowa gastronomiczna sprawdzi się podczas prasowania. Ubrania podczas prania elektryzują się? Jeśli chcemy pozbyć się tego kłopotu, wówczas warto umieścić wewnątrz bębna kulkę folii, która to skutecznie usunie ładunki elektrostatyczne. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że folia aluminiowa gastronomiczna może skutecznie wzmocnić działanie kaloryferów- wystarczy położyć za nim tekturę, która jest owinięta folią. Dzięki temu ciepło zostanie odbite i utrzyma się w danym pomieszczeniu. Folia może być także wykorzystana do usunięcia spalenizny. Jeśli zostanie ona zgnieciona, wówczas jest w stanie skutecznie zedrzeć czarny nalot. Poradzi sobie także ze rdzą. Wystarczy uformować z niej druciak i pocierać podobnie, jak papierem ściernym. Folia aluminiowa zalecana jest też do ostrzenia nożyczek, jednocześnie bez większych problemów wyczyści srebro. W tym drugim przypadku miskę należy wyłożyć folią, dodać gorącą wodę i sól. Teraz władamy biżuterię i po około godzinie zobaczymy świetne efekty.