Bluza robocza do zadań specjalnych

Bluza to jeden z najwygodniejszych elementów garderoby. Okazuje się, że może służyć w ramach komponowania codziennych stylizacji, ale doskonale sprawdzi się również jako ubranie robocze. W zależności od specyficznych warunków pracy należy wybierać ją przy uwzględnieniu konkretnych parametrów technicznych. Na co zwracać szczególną uwagę, robiąc zakupy w sklepie z odzieżą roboczą? Szczegóły poznasz poniżej.

Odzież robocza, czyli ubranie ochronne

Musisz mieć na uwadze, że Twoje praca w odzieży roboczej, ma przebiegać nie tylko przy zachowaniu optymalnego komfortu i wygody, ale również bezpieczeństwa. Fakt, że podczas zadań fizycznych strój nie może krępować ruchów, dobrze jeśli ubranie wykonane jest z przewiewnej tkaniny, która niweluje ryzyko nadmiernej potliwości, przegrzania, ale również wychłodzenia organizmu. Pamiętaj jednak, że bluzy robocze niejednokrotnie mają być zabezpieczeniem, na przykład przed działaniem chemicznych substancji, wody, wiatru czy ognia. Wszystko zależy od specyfiki wykonywanego zawodu.

Odzież robocza powinna być też wybierana ze względu na porę roku albo warunki pracy. W dobrych sklepach dostępne są te ze specjalnym ociepleniem albo z wywietrznikami. Wybierać można bluzy termoaktywne i z membraną, która chroni przed chłodem i wiatrem.

Bluza robocza – aspekty praktyczne

Oprócz specyficznych właściwości bluzy do pracy w wyjątkowych warunkach, warto, aby tego rodzaju element roboczej garderoby wyróżniał się również walorami praktycznymi. Bluza robocza powinna być wykonana z materiału optymalnie trwałego, odpornego na zniszczenie oraz zabrudzenia. Wspomniano już, że wybierać można te wykonane z materiału wodoodpornego czy ognioodpornego, jak również kwasoodpornego.

Dobrze, jeśli bluza do pracy będzie wytrzymała w ramach jej intensywnej eksploatacji oraz dawała duży komfort pracownikowi. Świetnie, jeśli zawiera kaptur i liczne kieszenie.

Kto zapewnia odzież ochronną?

Pamiętaj, że jako pracownik wykonujący zawodowe obowiązki w specjalnych warunkach z narażeniem się na niekorzystne czynniki zewnętrzne, a nawet niebezpieczeństwo, możesz liczyć na to, że to Twój pracodawca zapewni ci odzież ochronną do pracy. Taki jest jego obowiązek, zgodnie z obowiązującymi przepisami polskiego prawa i zasadami BHP.

Bluzę roboczą czy inne elementy garderoby możesz też kupić samodzielnie, wedle indywidualnych preferencji, ale zawsze przy zachowaniu odpowiednich właściwości ubrania. W takiej sytuacji Twój pracodawca zobowiązany jest do zwrotu kosztów za tego rodzaju zakupy.

Zawsze wybieraj odzież robocza najlepszej jakości. W tym przypadku nie ma miejsca na tanie zamienniki, które nie spełniają swojej funkcji należycie. Od ubrania zależy bardzo często Twoja wydajność i efektywność w pracy, ale niejednokrotnie także wygoda podczas zawodowej aktywności oraz ochrona, jeśli zawodowe obowiązki realizowane są w trudnych warunkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here