fryzjer

Praca w zawodzie fryzjera bardzo często powiązana jest z pracą pod presją. Wykonywanie tego zawodu nie należy do najłatwiejszych zajęć. Liczy się tu przede wszystkim precyzja, podejście do klienta, perfekcjonizm i czas ( często walka z czasem). Nie każdy nadaje się do rozpoczęcia pracy w tym zawodzie. Dobry fryzjer powinien posiadać przede wszystkim zdolności manualne, poczucie estetyki i ,,dryg w ręku’’. Niektórych umiejętności kluczowych po prostu nie da się wyrobić. Trzeba mieć je we krwi. Czy takie wymagania wpływają na wynagrodzenie? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.fachowcy.pl/blog/ile-zarabia-fryzjer/ 

Co należy do obowiązków fryzjera?

Do głównych zadań fryzjera w codziennej pracy należy:

  • Mycie włosów klientów, wykonywanie masażu głowy i stosowanie środków pielęgnacyjnych
  • Doradzanie w wyborze odpowiedniej fryzury/ uczesania, a także pielęgnacji
  • Strzyżenie i modelowanie włosów
  • Koloryzacja włosów, rozjaśnianie, balejaż, dekoloryzacja
  • Przedłużanie i zagęszczanie włosów różnymi metodami
  • Tworzenie fryzur okolicznościowych
  • Przeprowadzanie zabiegów regeneracyjnych
  • Dbałość o czystość w miejscu pracy

Od czego zależą zarobki fryzjera?

Prawda jest taka, że zarobki fryzjerów nie należą do wysokich. Osoba zatrudniona w salonie może liczyć na pensję mieszczącą się w granicach minimalnej wysokości wynagrodzenia. Część salonów oprócz podstawy wypłaca prowizję. Zarobki mogą być już zdecydowanie wyższe, jeżeli jest się właścicielem salonu fryzjerskiego. Wielkość zarobków zależy przede wszystkim liczby klientów, którzy przychodzą do salonu. Zarobki będą różniły się też w zależności od tego, w jakim mieście znajduje się salon. Z pewnością o wiele lepiej zarobi salon znajdujący się w dużym mieście, niż ten na uboczu gminy. 

Ile zarabia fryzjer?

Według portalu pracuj.pl: ,,przeciętne wynagrodzenie osoby pracującej na stanowisku Fryzjer wynosi 3 700 zł i jest o 1 000 zł niższe od przeciętnego wynagrodzenia w Polsce’’.Co oznacza, że 50% osób pracujących na tym stanowisku podaje, że zarabia więcej, niż 3700 zł, a pozostała połowa ankietowanych wskazuje, że jako fryzjer zarabia mniej, niż 3700 zł miesięcznie. Jednak kwoty te są jedynie przybliżone i wynikają z zatrudnienia etatowego. 

Zobacz też: http://www.sistars.pl/florystka-jak-nia-zostac/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here