Szkło i światło

Jeżeli chodzi o wystrój wnętrz, to na to, w jaki sposób odbieramy dane pomieszczenie, wpływ może mieć bardzo wiele czynników. Niektóre z nich są oczywiste i nie trzeba wcale być fachowcem w urządzaniu przestrzeni, aby wiedzieć, że na przykład kolor ma ogromny wpływ na to, jak w danym pokoju się czujemy. Większość ludzi po prostu odczuwa podskórnie silny wpływ na nastrój, jakie mają konkretne barwy. Powszechnie wiadomym jest, że kolor czerwony pobudza, błękitny uspokaja a zielony pomaga się zrelaksować.

Urządzanie wnętrz ma jednak również nieco mniej oczywiste aspekty, a jednym z nich jest zarządzanie światłem. Wydaje się to być prostym tematem – ot, w pokoju powinno być jasno i tyle. Oświetlenie pomieszczenia w sposób łączący funkcjonalność z komfortem to jednak sprawa dużo bardziej skomplikowana i pełna niuansów, niż mogłoby się to wydawać. Na szczęście projektantom zjawiskowych wnętrz przychodzą w sukurs takie marki jak czeska Bomma, których produkty nie tylko spełniają swoje podstawowe zadanie, jakim jest oświetlanie przestrzeni, ale również są źródłem nietuzinkowych inspiracji.

Lampy po czesku

Założona w 2012 roku Bomma nieustannie przenosi tradycyjne czeskie rzemiosło szklarskie na nowe i dynamiczne poziomy. Dzięki wielowiekowym tradycjom szklarskim w Czechach Wschodnich firma ma do dyspozycji bogatą pulę talentów na najwyższym poziomie. Zamiast po prostu jedynie utrzymywać te tradycje, Bomma idzie o krok dalej i ustanawia najwyższe standardy produkcji szkła. Najpopularniejszymi produktami tej marki są niesamowite, zjawiskowe lampy.

Mistrzowie szklarskiego rzemieślnictwa są wspierani przez około trzystu entuzjastycznych członków zespołu w nowym i ultranowoczesnym zakładzie produkcyjnym, który rozwija się dzięki własnej technologii. Bomma produkuje 6 ton wyrafinowanego, wyjątkowo przejrzystego kryształu każdego dnia. Będące na wyposażeniu firmy zaawansowane technologicznie maszyny do precyzyjnego topienia i pomiaru pozwalają rzemieślnikom osiągnąć maksymalny potencjał ręcznego wykańczania, ulepszając to, co zawsze było wspaniałe i czyniąc je jeszcze doskonalszym. Zaprojektowana specjalnie do tego celu technologia umożliwia nieosiągalne w inny sposób dostosowanie i mieszanie kolorów.

Bomma otwiera swoje drzwi przed projektantami, partnerami biznesowymi i prywatnymi klientami, którzy nieustannie rzucają wyzwania jej zespołom technicznym i rzemieślnikom. Nacisk firmy Bomma na współczesne wzornictwo, wyjątkową jakość szkła i detale przyniósł jej wiele nagród i uznanie na całym świecie w zaskakująco krótkim czasie. Cieszy się ona teraz wyjątkową pozycją na rynku, a także niezliczonymi interesującymi projektami i współpracą z najlepszymi projektantami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here