Jak wygląda procedura samodzielnego projektowania etui

Oferta wielu firm zajmujących się sprzedażą akcesoriów do telefonów nie ogranicza się tylko i wyłączenie do sprzedaży gotowych pokrowców. Część z nich oferuje również usługę zdobienia pokrowców samodzielnie wybranymi grafikami czy zdjęciami. Projektowanie etui pozwala stworzyć pokrowiec idealnie dopasowany do własnych potrzeb, zdobiony w preferowany przez siebie sposób, o pożądanej kolorystyce, z wybranym zdjęciem lub krótkim napisem. Jak taki pokrowiec powstaje?

Wybór odpowiedniego pokrowca

Zanim przystąpimy do projektowania case, najpierw należy znaleźć taki jego model, który będzie idealnie dopasowany do charakterystyki technicznej używanego przez nas telefonu. Nadruki najlepiej prezentują się na równych powierzchniach, a zatem powinien być to również pokrowiec wykonany z materiału o jednolitej, gładkiej fakturze. Obie wytyczne spełniają etui sylikonowe, wykonane z elastycznego materiału o dobrych właściwościach amortyzujących. Zaletą etui sylikonowych jest ich duża wytrzymałość mechaniczna, niska waga i przystępna cena. Dzięki specyficznym właściwościom elastycznego tworzywa TPU projektowanie etui na telefon jest niezwykle proste. Przygotowane w ten sposób pokrowce są nie tylko trwałe, ale i wyjątkowo estetyczne.

Dekorowanie powierzchni etui

Po wyborze odpowiedniego modelu pokrowca należy zdecydować się na określony sposób jego zdobienia. Na ogół można wybierać sposób kilku schematów, decydując się na zadrukowanie całej powierzchni etui pojedynczym zdjęciem lub pokrycie jej wieloma mniejszymi fotografiami i uzupełnienie krótkim napisem. Projektowanie etui ze zdjęć pozwoli stworzyć pokrowiec na wskroś unikalny, niepodobny do żadnego innego. Oczywiście przy samodzielnym projektowaniu pokrowca można skorzystać z darmowych grafik. W tym wariacie również stworzymy pokrowiec dość oryginalny, ale nigdy do końca nie będziemy mieli gwarancji jego pełnej unikalności – ktoś już mógł korzystać z wybranych przez nas motywów graficznych i spotkanie podobnego lub nawet identycznego wzoru etui, choć mało prawdopodobne, to jednak wciąż jest możliwe.

Wbrew pozorom samodzielne zaprojektowanie etui nie jest procesem wybitnie skomplikowanym i każdy, kto chce przygotować własny, indywidualny pokrowiec na telefon, bez problemu podoła tego typu zadaniu. Wystarczy wybrać właściwy model etui, zdecydować się na jeden z kilku dostępnych szablonów i dopasować do niego odpowiednie, interesujące nas grafiki lub zdjęcia. Po zaakceptowaniu projektu wystarczy odczekać kilka dni na dostawę gotowego pokrowca i założyć go na swój telefon.

Artykuł powstał we współpracy z https://caseroom.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here