Plaża Gdańsk – wschód słońca nad molo

Gdańsk przyciąga turystów o każdej porze roku, nie tylko latem. Jeśli od wakacyjnych tłumów wolisz spacery po pustej plaży, a od żaru lejącego się z nieba – orzeźwiające podmuchy od morza, koniecznie wybierz się do Trójmiasta zimą! Podpowiadamy, co robić w Gdańsku o tej porze roku oraz gdzie znaleźć najlepsze noclegi nad morzem.

Kto powiedział, że na wybrzeżu można się tylko opalać? Najpiękniejsze plaże Gdańska: Jelitkowo, Stogi czy Brzeźno to idealne punkty startowe do spacerów wzdłuż Bałtyku oraz obserwowania wschodzącego i zachodzącego słońca na tle oszronionego piasku.

Chcesz obejrzeć wschód słońca nad Bałtykiem? Znajdź apartament przy plaży w Gdańsku

Rezerwacja noclegu przy jednej z plaż Gdańska opłaca się nie tylko osobom, które latem chcą jako pierwsze wybrać, gdzie rozstawią parawan. Do największych atrakcji zimowych pobytów nad morzem z pewnością zaliczają się bowiem wschody i zachody słońca. Aby jednak nastroju nie zepsuły Ci wczesna pobudka na drugim końcu miasta i dojazd na plażę w mroźnych ciemnościach, na nocleg najlepiej wybrać Gdańsk przy plaży. Taka lokalizacja będzie też wymarzona dla podróżujących z psami – zimowe spacery brzegiem morza pozwolą czworonogowi wyszaleć się za wszystkie czasy.

Apartamenty Gdańsk – dla spragnionych atrakcji w centrum miasta

Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie pobytu w Gdańsku bez włóczenia się po starówce z przerwami na grzaniec, lepszym rozwiązaniem od noclegu przy plaży może być apartament Gdańsk stare miasto. Zima to doskonały moment, by poznać lokalne zabytki i muzea bez konieczności przedzierania się przez tłumy zwiedzających.

Atrakcje turystyczne, które warto odwiedzić zimą w Gdańsku, to m.in.:

  • Droga Królewska, czyli ul. Długa i Długi Targ – mekka turystów i wizytówka miasta; mieszczą się tu słynna fontanna z pomnikiem Neptuna, zabytkowy ratusz, Dwór Artusa, a także mnóstwo klimatycznych kamieniczek i knajpek;
  • bazylika Mariacka – słynny gotycki kościół zwany „koroną Gdańska”, w którym można podziwiać liczne dzieła sztuki, zarówno średniowieczne, jak i nowożytne;
  • brama Żuraw – zabytkowy dźwig portowy nad Motławą, na Długim Pobrzeżu;
  • Westerplatte i pomnik Obrońców Wybrzeża – symbol wybuchu II wojny światowej; miejsce, które trzeba odwiedzić chociaż raz w życiu;
  • Muzeum II Wojny Światowej – multimedialne muzeum, do którego można wybrać się również z dziećmi (osobna wystawa);
  • Hevelianum na Górze Gradowej – mieszczące się w zabudowaniach dawnego fortu centrum naukowo-historyczne z interaktywnymi wystawami, warsztatami edukacyjnymi i innymi atrakcjami dla osób w każdym wieku: dorosłych, młodzieży oraz dla najmłodszych;
  • Europejskie Centrum Solidarności – muzeum upamiętniające rewolucję Solidarności i upadek komunizmu, a zarazem ośrodek edukacyjny i przestrzeń spotkań obywatelskich;
  • Archikatedra Oliwska – w której odbywają się słynne koncerty organowe;
  • ogród zoologiczny w Gdańsku-Oliwie.

Z uwagi na trwającą pandemię część miejsc tej zimy może być zamknięta – zanim zaplanujesz wycieczkę, upewnij się, czy nie obowiązują jakieś ograniczenia.

Noclegi Gdańsk – świetny punkt wypadowy do Sopotu i Gdyni

Nocleg w Gdańsku umożliwia również fantastyczne wycieczki po okolicy. Jeśli nie masz samochodu, zdecyduj się na apartament w pobliżu stacji trójmiejskiej kolejki, którą w mgnieniu oka dostaniesz się do Sopotu czy Gdyni. Możesz wybrać się np. do Akwarium Gdyńskiego, by podziwiać zwierzęta wodne z całego świata, odwiedzić cumujące w porcie statki-muzea, a także Centrum Nauki EXPERYMENT czy Muzeum Emigracji.

W Sopocie będziesz mieć okazję przespacerować się słynnym Monciakiem (czyli ul. Bohaterów Monte Cassino) i wieńczącym go molo – które o tej porze roku… niespodzianka, wcale nie są pustsze niż zwykle! Zimą przy pl. Zdrojowym uruchamiane jest bowiem sztuczne lodowisko. Warto też odwiedzić Operę Leśną, w której odbywa się m.in. Sopot Festival, a żeby wynagrodzić sobie brak kąpieli w Bałtyku, możesz wybrać się do sopockiego aquaparku.

Sprawdzone i bezpieczne noclegi nad morzem

Niezależnie od tego, czy wolisz zatrzymać się w sercu miasta, czy wybrać nocleg przy plaży w Gdańsku, w sezonie 2020/2021 szczególnie zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Rezerwując apartament z portfolio Sun & Snow, zyskujesz gwarancję rygorystycznego przestrzegania reżimu sanitarnego związanego z COVID-19. Chcesz wybrać się poza Trójmiasto? Sprawdź inne noclegi nad morzem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here