Dlaczego należy wykonywać systematycznie USG piersi

USG piersi Kraków to badanie, które powinno na stałe zagościć w kalendarzach pań i to w każdym wieku. Zarówno młode panie (po 20 roku życia), jak i dojrzałe kobiety (po 35 roku życia) przynajmniej raz w roku powinny udać się do ginekologa, by ten dokonał dokładnego badania piersi. Warto dodać, że im wcześniej zostaną wykryte wszelkie nieprawidłowości, tym większe są szanse na całkowite wyleczenie pacjentki. Dlatego tak ważna jest profilaktyka, do której wiele pań trzeba cały czas namawiać.

Jak to wygląda w praktyce?

Pani, wchodząc do gabinetu zostaje poproszona o zdjęcie górnej części garderoby. Po ulokowaniu się na łóżku, lekarz sprawdza stan piersi specjalnym przyrządem, dzięki któremu obraz widoczny jest na ekranie komputera. Wielu lekarzy na bieżąco informuje pacjentki o tym co widzi, inni – na piśmie przekazują wynik badania do rąk pacjentki, gdy ta opuszcza gabinet. W przypadku, gdy na monitorze coś zaniepokoi lekarza – może on przybliżyć kilkakrotnie dane miejsce/ powiększyć by dokładnie ocenić, co to takiego. Jeżeli pojawiają się większe wątpliwości, pacjentka kierowana jest na dalsze, dokładniejsze badania pod kątem diagnozy lekarza.

USG piersi Kraków

Czy trzeba obawiać się tego badania? Zdecydowanie nie. Wiele pań krępuje się, jednak warto powiedzieć, iż trwa ono chwilę – od 10 do 20 minut, dlatego trzeba się przełamać i przemęczyć tą chwilę dla własnego zdrowia. Ponadto, takie badanie USG może przyczynić się do szybkiego poradzenia sobie z różnymi pojawiającymi się w piersiach zgrubieniami, które w porę nie wyleczone mogą przekształcić się w coś znacznie gorszego.

USG piersi w ciazy

Panie w ciąży w przypadku zaleceń od ich lekarzy prowadzących, również mogą udać się na takie badanie, bez obaw, iż będzie to miało jakiekolwiek negatywne konsekwencje dla ich malucha. USG piersi w ciąży jest tak samo wiarygodne i rzetelne jak badanie zrobione na pacjentkach, które nie zostaną w najbliższej przyszłości mamami. Warto więc nie obawiać się, ani nie odkładać na później tej wizyty. To samo dotyczy pań, które karmią piersią swoje dzieci – tu także istnieje pogląd w społeczeństwie, iż w tym czasie nie zaleca się wykonywania tego typu badania. To oczywiście jest błędne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here