Czym jest kredyt konsolidacyjny

Kredyty konsolidacyjne w Białymstoku z roku na rok cieszą się coraz większą popularność. Nie wszyscy mają jednak świadomość czym dokładnie charakteryzuje się tego rodzaju kredyt. Czym jest kredyt konsolidacyjny?

W najprostszym możliwym ujęciu jest to kredyt celowy przeznaczony na spłatę dotychczasowych zobowiązań. Bardzo istotne znaczenie ma dokładne przeanalizowanie struktury swojego zadłużenia, a dopiero potem zdecydowanie, które ze zobowiązań można ze sobą połączyć, a które spłacać na takich warunkach, jak do tej pory.

Należy mieć świadomość, że nie ma żadnego obowiązku konsolidacji wszystkich posiadanych kredytów. Można bez żadnego problemu zdecydować się na połączenie kredytów gotówkowych, ratalnych, samochodowych czy mieszkaniowych.

Konsolidacja kredytów Białystok nie jest jedna tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Na co koniecznie trzeba zwrócić szczególną uwagę? Rekomendowane jest złożenie zapytania kredytowego do kilku banków jednocześnie. Trzeba oczywiście za każdym razem przedstawić takie same założenia. Zalecane jest ocenienie takich czynników, jak:

– wysokość raty po konsolidacji. Powinna być oczywiście niższa niż suma dotychczasowych obciążeń. Wyjątkiem będzie jednak sytuacja, w której łączeniu kredytów będzie towarzyszyło zdecydowane skrócenie okresu czasu finansowania.

– całkowita kwota do spłaty – jak wiadomo im niższa, tym lepiej dla klienta.

– nowy okres spłaty – warto mieć świadomość, że im dłuższy będzie okres spłaty, tym niższa miesięczna rata oraz większa całkowita kwota do spłaty.

– prowizja za udzielenie kredytu – bardzo często okazuje się, że konsolidacja kredytów będzie wymagała od klienta zapłacenia prowizji.

– wymagane zabezpieczenia – należy zdawać sobie sprawę, że bardzo dobre warunki mogą wymagać od klienta dodatkowego zabezpieczenia danego kredytu. Doskonałym przykładem może być hipoteka. Jest to oczywiście związane z dodatkowymi kosztami, do których należy zaliczyć wycenę danej nieruchomości czy dokonanie ważnego wpisu w księdze wieczystej.

Źródło: kredyt Białystok
Facebook: https://www.facebook.com/DoradcaFinansowyBialystok/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here