Premiera książki „Halucynacje”

Halucynacje zawsze odgrywały ważną rolę w naszym życiu umysłowym i w naszej kulturze. Można się nawet zadziwić tym, jak wielką rolę doświadczenie halucynacji odegrało w naszej sztuce, folklorze, nawet religii.

PROJEKT TEATR W BARACH MLECZNYCH

Oswajanie nieteatralnych miejsc stało się sposobem na działanie warszawskiego Teatru Pijana Sypialnia. Grali już w tramwajach, na podwórkach starych kamienic i w Starej Fabryce Serów przy ulicy Hożej. Teraz odwiedzą… bary mleczne. Teatr w barach mlecznych, to projekt artystów Teatru Pijana Sypialnia. W najbliższych miesiącach odwiedzą bary mleczne na terenie Warszawy.

Filmoteka Psychodynamiczna – Mężczyzna prawie idealny 26 kwietnia

Mazowieckie Centrum Psychodynamiczne i Kino Luna Centrum Artystyczne zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Filmoteka Psychodynamiczna”. Filmy, które są wyświetlane w ramach cyklu, zostały wybrane pod kątem ukazywania drogi od zawiązywania relacji aż do budowania więzi – w różnych sytuacjach i przez przeróżnych bohaterów.

III edycja konferencji ,,Człowiek chory w środowisku. Zadania i doświadczenia profesjonalistów”

7 czerwca 2014 roku w Akademii Pedagogiki Specjalnej odbędzie się III edycja konferencji ,,Człowiek chory w środowisku. Zadania i doświadczenia profesjonalistów.”

Nasz patronat: Jak przeżyć w związku, unikając pułapek

W książce Arnolda Lazarusa znajdziemy 24 fałszywe, ale wciąż popularne przekonania na temat związku. Niektóre wydają się w oczywisty sposób błędne i śmieszne, inne wymagają nieco głębszej analizy. Psycholog szczegółowo i bezwzględnie rozprawia się z każdym mitem i podpowiada, co zrobić, by nie wpaść w pułapkę schematów.

Nasz patronat: Bracia Grimm i Siostra Śmierć

Baśnie europejskie, w tym także baśnie Braci Grimm, sięgają korzeniami do archaicznych tradycji antycznych, perskich, indyjskich, chińskich. Otwierają dzieciom i dorosłym drzwi do innych przestrzeni i innego czasu – do nieskończoności i wieczności. Łagodzą lęk przed śmiercią, który rozlewa się na wszystkie dziedziny życia.

Nasz patronat: Mąż doskonały – gatunek wymarły. Kompendium wiedzy pierwszych żon. Premiera 15 kwietnia

Rozwody, rozstania są niechlubnym symbolem naszych czasów. Można nawet powiedzieć, że w jakiś przedziwny sposób stały się modne. Łatwo i coraz łatwiej przychodzi niektórym zmiana partnerek życiowych niczym przysłowiowych rękawiczek – często, szybko i bezboleśnie dla siebie.

Wolność od siebie – Mazowieckie Centrum Psychodynamiczne zaprasza na warsztaty „Kiedy samotność boli..w bajkach i w życiu”

Doświadczając różnych trudności emocjonalnych, związanych np. ze zmianą pracy, ze stałym zobowiązaniem, nasza wewnętrzna wolność jest ograniczana. Nie korzystamy z niej tak, jakbyśmy mogli, ponieważ bardziej angażuje nas próba uporania się z tymi trudnościami, których zazwyczaj nie rozumiemy.Chcąc je zrozumieć, można to robić przyjmując perspektywę psychodynamicznego myślenia, czyli takiego, które bierze pod uwagę m. in. istnienie nieświadomości oraz uznaje zapamiętane relacje z rodzicami/opiekunami w dzieciństwie jako fundamentalne w kształtowaniu się osobowości dorosłego człowieka.

Rola psychologii we współczesnej kulturze (Sobota, 29/03/2014)

Serdecznie zapraszam na najbliższe spotkanie stoickie, które odbędzie się w Tarabuku, w tą sobotę o godz. 14.00.

Koncert z okazji Światowego Dnia Autyzmu

Z okazji Światowego Dnia Autyzmu, który przypada na całym świecie 2 kwietnia 2014, zapraszamy na wyjątkowy koncert, poświęcony osobom chorym na Autyzm, który odbędzie się 1 kwietnia od godziny 16:00 w warszawskim klubie Nova Maska (Krakowskie Przedmieście 4/6). 


magazyn psychologiczny tu i teraz © 2010-2014
bokodesign.com
Created by Chili IT