PsychoNewsy: Bardziej inteligentni częściej uzależnieni od leków

Badania pokazują, że u niektórych z nas prawdopodobieństwo uzależnienia od leków jest większe.

PsychoNewsy: Sposoby na popołudniowy spadek energii

Czy Ciebie też dopada uczucie senności i spadku mocy zwykle około godziny 15-tej i 16-tej? Naukowcy mają na to nowe wytłumaczenie.

Otwarcie Centrum Psychoonkologii Unicorn w Krakowie

W Krakowie 11 października 2014 otwarto  pierwsze w Polsce stacjonarne Centrum Psychoonkologii, które zajmować się będzie interdyscyplinarną m.in. psychologiczną, pomocą dla chorych na nowotwory.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego – okazja do refleksji

Co dziesiąty obywatel świata cierpi na schorzenia psychiczne, a co trzeci przynajmniej raz w życiu potrzebuje wsparcia psychologa lub psychiatry – wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia. Te liczby mówią same za siebie. Paweł Górniak, październik 2014

Psychonewsy: placebo i bezsenne noce

Czy Ty też po nieprzespanej nocy czujesz się fatalnie? Badania amerykańskich naukowców pokazują, że efekt placebo działa także i tutaj.

O psychologu – zawodzie bez ustawy

Od dawna nie było tak blisko do realnych zmian w regulacjach prawnych zawodu psychologa. Czy tym razem będą one skuteczne? Paweł Górniak, październik 2014 

Sztuka i wolność. Psychoanalityczna refleksja nad znaczeniem twórczości

Przedstawiamy publikację Sztuka i wolność. Psychoanalityczna refleksja nad znaczeniem twórczości, która jest pokłosiem konferencji poświęconej związkom między twórczością, odbiorem sztuki a rozwojem wolności.

Książka: Gdyby mi została tylko godzina życia. Nowość Wydawnictwa Literackiego

Już 25 września odbędzie się premiera książki „Gdyby mi została tylko godzina życia” autorstwa Rogera-Pol Droita. 

Nasz patronat: Warsztat „Nawroty Depresji czy SZCZĘŚCIE I HARMONIA?”

Jeśli boisz się depresji lub jej nawrotu, ale chcesz pokonać własną bezsilność, nauczyć się radzenia z emocjonalnym stresem, odczuwać radość, witalność i korzystać z pełni możliwości życia, jakich doświadczają inni lub jeśli masz dość farmakoterapii czy siedzenia na psychoterapii, za to potrzebujesz wyraźnej zmiany i masz gotowość do działania, by osiągnąć konkretne efekty, to właśnie Ciebie nie może zabraknąć na tym warsztacie! 

Nasz patronat: Najwybitniejsze kobiety w psychologii XX wieku. Premiera książki

Z przyjemnością informujemy, iż książka „Najwybitniejsze kobiety w psychologii XX wieku” objęta naszym patronatem medialnym jest już dostępna w sprzedaży.


magazyn psychologiczny tu i teraz © 2010-2014
bokodesign.com
Created by Chili IT