III edycja konferencji ,,Człowiek chory w środowisku. Zadania i doświadczenia profesjonalistów”

7 czerwca 2014 roku w Akademii Pedagogiki Specjalnej odbędzie się III edycja konferencji ,,Człowiek chory w środowisku. Zadania i doświadczenia profesjonalistów.”

Nasz patronat: Jak przeżyć w związku, unikając pułapek

W książce Arnolda Lazarusa znajdziemy 24 fałszywe, ale wciąż popularne przekonania na temat związku. Niektóre wydają się w oczywisty sposób błędne i śmieszne, inne wymagają nieco głębszej analizy. Psycholog szczegółowo i bezwzględnie rozprawia się z każdym mitem i podpowiada, co zrobić, by nie wpaść w pułapkę schematów.

Nasz patronat: Bracia Grimm i Siostra Śmierć

Baśnie europejskie, w tym także baśnie Braci Grimm, sięgają korzeniami do archaicznych tradycji antycznych, perskich, indyjskich, chińskich. Otwierają dzieciom i dorosłym drzwi do innych przestrzeni i innego czasu – do nieskończoności i wieczności. Łagodzą lęk przed śmiercią, który rozlewa się na wszystkie dziedziny życia.

Nasz patronat: Mąż doskonały – gatunek wymarły. Kompendium wiedzy pierwszych żon. Premiera 15 kwietnia

Rozwody, rozstania są niechlubnym symbolem naszych czasów. Można nawet powiedzieć, że w jakiś przedziwny sposób stały się modne. Łatwo i coraz łatwiej przychodzi niektórym zmiana partnerek życiowych niczym przysłowiowych rękawiczek – często, szybko i bezboleśnie dla siebie.

Wolność od siebie – Mazowieckie Centrum Psychodynamiczne zaprasza na warsztaty „Kiedy samotność boli..w bajkach i w życiu”

Doświadczając różnych trudności emocjonalnych, związanych np. ze zmianą pracy, ze stałym zobowiązaniem, nasza wewnętrzna wolność jest ograniczana. Nie korzystamy z niej tak, jakbyśmy mogli, ponieważ bardziej angażuje nas próba uporania się z tymi trudnościami, których zazwyczaj nie rozumiemy.Chcąc je zrozumieć, można to robić przyjmując perspektywę psychodynamicznego myślenia, czyli takiego, które bierze pod uwagę m. in. istnienie nieświadomości oraz uznaje zapamiętane relacje z rodzicami/opiekunami w dzieciństwie jako fundamentalne w kształtowaniu się osobowości dorosłego człowieka.

Rola psychologii we współczesnej kulturze (Sobota, 29/03/2014)

Serdecznie zapraszam na najbliższe spotkanie stoickie, które odbędzie się w Tarabuku, w tą sobotę o godz. 14.00.

Koncert z okazji Światowego Dnia Autyzmu

Z okazji Światowego Dnia Autyzmu, który przypada na całym świecie 2 kwietnia 2014, zapraszamy na wyjątkowy koncert, poświęcony osobom chorym na Autyzm, który odbędzie się 1 kwietnia od godziny 16:00 w warszawskim klubie Nova Maska (Krakowskie Przedmieście 4/6). 

Nasz patronat: „Tortury. Ofiary. Prześladowcy. Świadkowie” – premiera książki!

Miło nam poinformować, iż  książka „Tortury. Ofiary. Prześladowcy. Świadkowie” nad którą Magazyn Psychologiczny Tu i Teraz objął patronat, jest już dostępna w sprzedaży.

Terapia ADHD. Trening sukcesu w pracy z dzieckiem nadpobudliwym – nasz patronat

Już 4 kwietnia 2014 r. podczas XII Dni Neurologii Praktycznej Neuro Update 2014 swoją premierę będzie miała książka „Terapia ADHD. Trening sukcesu w pracy z dzieckiem nadpobudliwym”. 

Filmoteka Psychodynamiczna – W kręgu miłości

Mazowieckie Centrum Psychodynamiczne i Kino Luna Centrum Artystyczne zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „ Filmoteka Psychodynamiczna”. Filmy, które są wyświetlane w ramach cyklu, zostały wybrane pod kątem ukazywania drogi od zawiązywania relacji aż do budowania więzi – w różnych sytuacjach i przez przeróżnych bohaterów. Najbliższe spotkanie odbędzie się 15 marca o godzinie 18:00. Tym razem pokazany zostanie belgijski film „W kręgu miłości”, nominowany do Oscara w kategorii film nieanglojęzyczny.


magazyn psychologiczny tu i teraz © 2010-2014
bokodesign.com
Created by Chili IT