Wampirzy lifting na stawy i chrząstki? To nie tylko zabieg przeciwzmarszczkowy!

Wampirzy lifting kojarzy się większości osób ze zdjęciami gwiazd poddających się zabiegom przeciwzmarszczkowym. To tylko część prawdy. W rzeczywistości komórki macierzyste to też medycyna regeneracyjna dla chorych i sportowców. Dostępna już w Polsce.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że początki historii wampirzego liftingu to właśnie medycyna regeneracyjna, a nie typowe gabinety kosmetyczne. Wówczas zabiegi były stosowane dla sportowców w czasie kontuzji. Szybko jednak doceniono ich skuteczność i odkryto, że przy okazji skóra staje się jędrna i odnowiona. Stąd trafiły więc do kosmetologii i medycyny estetycznej. Dziś jednak, gdy technologia jest dostępna w gabinetach w całej Polsce, kolejne gabinety zaczynają ją stosować również do:

  • walki ze stanami zapalnymi stawów, chorobą zwyrodnieniową
       
  • leczenia bólu
       
  • regeneracji chrząstek
       
  • odbudowy zerwanych wiązadeł
       
  • usuwania stłuczeń i siniaków
       
  • przyspieszania rekonwalescencji po operacjach
       
  • usuwania blizn po urazach, wypadkach i operacjach

W ten sposób gabinety medycyny estetycznej przemieniają się również w lokalne centra medycyny regeneracyjnej w Polsce.

Medycyna regeneracyjna w Polsce

Takie zabiegi dostępne są już w każdym miejscu w kraju. Np. Bieńkowscy Clinic oferuje medycynę regeneracyjną w Bydgoszczy i Częstochowie. Przykład tego gabinetu pokazuje, jak duże znaczenie ma doświadczenie lekarza i standard gabinetu. Klinika oferuje kilka różnych rodzajów zabiegów z osoczem bogatopłytkowym, takich jak:

  • lipotransfer, czyli przeszczep własnej tkanki tłuszczowej na poziomie mikro- i     nanocząsteczek.
       
  • Pobieranie komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej metodą AdSC
       
  • pobieranie osocza bogatopłytkowego: PRP/PRP HD

Tak naprawdę cały czas poznajemy możliwości, jakie daje osocze bogatopłytkowe. –     wyjaśnia personel wykonujący zabiegi medycyny regeneracyjnej z     komórkami macierzystymi w Bieńkowscy Clinic w Częstochowie. – Do niedawna trudno było sobie wyobrazić, że możliwe będzie leczenie w ten sposób łysienia, a dziś to już standard. Również w ogólnej medycynie z pewnością czas przyniesie nowe odkrycia. –     tłumaczą.

Na czym opiera się medycyna regeneracyjna?

Komórki macierzyste to ok. 8 proc. wszystkich komórek naszego ciała. Dzieli się je ze względu na pochodzenie i zastosowanie: np. komórki z krwi pępowinowej stosuje się raczej w terapii leczenia dziecka czy płodu. Zdolność tych komórek do auto odnowy sprawia, że to metoda wyjątkowa, bo w pełni naturalna. Niejednokrotnie udaje się uratować pacjenta przed koniecznością wstrzyknięcia substancji chemicznych czy nawet implantu poprzez terapię uszkodzonej kostki czy stawu za pomocą medycyny regeneracyjnej i komórek macierzystych. Z tego powodu jest ona neutralna dla organizmu, nie powoduje podrażnień i uczuleń, więc może być stosowana praktycznie przez każdego. 

Dla wielu osób samo to może być dużym plusem, bo to zwrot ku naturze również w dziedzinie medycyny czy kosmetologii. Ważną cechą zabiegu komórkami osocza jest to, że działa wielowymiarowo w miejscu podania, odnawiając kompleksowo skórę, tkanki czy chrząstki.

Przyszłość medycyny regeneracyjnej

Lekarze uważają, że możliwości są duże i niektóre z nich trudno sobie na razie wyobrazić. Mówi się już o zastąpieniu w przyszłości organów czy komórek, które zostały uszkodzone lub zużyły się z wiekiem. Poza wykorzystaniem komórek macierzystych w medycynie regeneracyjnej na zasadzie ostrzykiwania w gabinecie medycyny estetycznej, pojawiają się ciągle nowe zagadnienia, takie jak hodowle komórek macierzystych lub pozyskiwanie ich z krwi pępowinowej. Na pewno będziemy informować o odkryciach w tych dziedzinach. Na razie warto zaglądać na strony gabinetów, które oferują takie zabiegi: www.bienkowscyclinic.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here