Płyta gipsowo-kartonowa to podstawa dzisiejszego budownictwa w Polsce. Jest praktyczna, stosunkowo prosta w montażu i przystępna cenowo. Jest to typowy przykład kompozytu stosowany głównie w pracach wykończeniowych.
Płytami gipsowo-kartonowymi buduje się ścianki działowe, wykańcza sufity podwieszane, wyrównuje nierówności na istniejących ścianach (szczególnie w starych domach) i wiele innych. Każdy kto kiedykolwiek montował płytę gipsowo-kartonową wie, że należy to robić przynajmniej w dwie osoby, a w przypadku sufitów potrzeba często większej ilości osób. Oczywiście sprawni budowlańcy mają swoje sposoby na to, aby taką płytę założyć, jednak czy nie warto pomyśleć o ułatwieniu sobie pracy?
Złe chwycenie płyty, podparcie jej ciałem ułożonym w złej pozycji, może skutkować nawet bolesną kontuzją. A przecież w pracy chodzi o to, by wykonać ją dobrze i wrócić cało do domu, by móc cieszyć się czasem spędzonym z rodziną i swoimi ulubionymi zajęciami. Firmy projektujące i produkujące sprzęt budowlany od zawsze starają się ułatwić życie budowlańcom. Wymyślane są coraz to nowe narzędzia które ułatwiają pracę i pozwalają na jej sprawniejsze, lżejsze i dokładniejsze wykonanie.
Jednym z takich narzędzi jest np. podnośnik płyt gipsowych. Urządzenie to pozwala na chwycenie płyty gipsowo-kartonowej i dokładne ustawienie jej w miejscu w którym ma być zamocowana. Dzięki temu można na spokojnie, bez wysiłku ustawić płytę w wybranym miejscu i przykręcić ją wkrętami. Zastosowanie podnośnika sprawia, że może to zrobić nawet jedna osoba. Nie trzeba już męczyć się z nieporęczną płytą w kilka osób i denerwować się przy tym niepotrzebnie.
Podnośnik pozwala na zrobienie tego o wiele sprawniej i przyjemniej. Po prostu wystarczy chwycić płytę, podnieść, przewieźć ją podnośnikiem w wybrane miejsce i ustawić w dedykowanym miejscu. Następnie wziąć wkrętarkę i przykręcić ją do stelażu. Wszystko przyjemnie, bezstresowo i dokładnie. Oczywiście, na podnośnik trzeba przeznaczyć często niemałą kwotę pieniędzy.
W zależności od modelu może być to cena od kilkuset, do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Jednak jest to cena za naszą wygodę i sprawność wykonywanej pracy. Skąd taka rozbieżność cenowa? Otóż podnośniki mogą być proste, sterowane przez słą ludzkich mięśni lub wspomagane elektrycznie. Te pierwsze są bardziej toporne w obsłudze i wymagają trochę siły, te drugie są zdecydowanie przyjemniejsze w użyciu. Wspomaganie sprawia, że nawet małe dziecko może poradzić sobie z płytą gipsowo-kartonową.
Źródło: https://barracuda.sklep.pl/