Peeling chemiczny przynosi wiele dobrego, gdy jest umiejętnie wykonany

Peeling chemiczny zaliczany jest do zabiegów kosmetycznych, które można stosować zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i w domu. Jednak wykorzystywanie takich środków wymaga sporej wiedzy i wiąże się z dużym ryzykiem. Zanim zdecydujesz się na wykonanie zabiegu w domu, sprawdź, z jakimi zagrożeniami się to wiąże i dlaczego mimo wszystko warto zlecić przeprowadzenie tego zabiegu profesjonalistom.

Zabieg jest ceniony przez wielu za swoje właściwości przeciwstarzeniowe, oczyszczające oraz za zwiększanie produkcji kolagenu i elastyny, które jest jego efektem. Peeling chemiczny bardzo silnie oddziałuje na skórę, skutecznie walcząc z bliznami, przebarwieniami i zmarszczkami, a tego typu efekty uzyskiwane są dzięki radykalnemu usuwaniu martwych komórek naskórka. Zabieg intensywnie pobudza skórę do odnowy, a ta w przyspieszonym tempie zaczyna wytwarzać młode komórki. Dzięki temu skóra zyskuje nowy, młodzieńczy blask. Nawet łagodny peeling chemiczny wymaga ogromnej uwagi i ostrożności, choć dopuszcza się wykonywanie go w domu.

Peeling chemiczny i jego rodzaje

Zabieg polega na usuwaniu martwego naskórka poprzez nakładanie na skórę specjalnych preparatów, które są mieszankami substancji chemicznych. Tego typu peelingi najczęściej stosuje się na skórę twarzy, szyi, dekoltu, a ostatnio coraz częściej jest to zabieg na dłonie.

Najłagodniejszym jest tak zwany peeling powierzchniowy, który ma służyć do likwidacji niewielkich zmian na skórze takich jak drobne zmarszczki, zmiany trądzikowe czy też niewielkie przebarwienia. Zdecydowanie mocniejszym zabiegiem jest tak zwany peeling średni, w czasie którego substancja ingeruje nie tylko w naskórek, ale także w skórę właściwą. Dzięki temu można oczyścić obie warstwy i likwidować większe zmiany skórne.

Najbardziej agresywny jest peeling głęboki, który działa na te same warstwy skóry, co peeling średni, ale do jego wykonania używa się czasem bardzo silnych preparatów chemicznych. Ten rodzaj peelingu mogą wykonywać tylko profesjonaliści na podstawie zlecenia lekarza. Dzięki zabiegowi można znacznie poprawić wygląd skóry, usuwając lub łagodząc widoczność bardzo wyraźnych blizn i poważnych uszkodzeń skóry.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Dzięki peelingowi chemicznemu można usunąć lub zredukować przebarwienia, zmarszczki oraz blizny. Można także zregenerować skórę zniszczoną słońcem. Jednak nie wszyscy mogą z takiego zabiegu korzystać. Zdecydowanie muszą zrezygnować z niego osoby uczulone na jakikolwiek składnik preparatu. Nie wykonuje się zabiegów u osób cierpiących na alergie skórne, w tym na uczulenia na słońce.

Kosmetolog odmówi wykonania zabiegu u osób cierpiących na stany zapalne skóry, jakiekolwiek infekcje czy podrażnienia. Kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią muszą poczekać, aż ich organizm osiągnie formę sprzed ciąży. Wszelkie choroby autoimmunologiczne także uniemożliwiają wykonanie zabiegu.

Gdzie wykonać zabieg?

Jeśli nie ma się żadnego doświadczenia w wykonywaniu tego typu zabiegów, lepiej zrezygnować z samodzielnych prób, nawet gdy peeling ma mieć łagodną formę. Nawet w takim przypadku można wyrządzić sobie krzywdę. Nieumiejętnie dobrany preparat, niewłaściwie przestrzegany czas zabiegu oraz niewprawne usuwanie preparatu z obszaru zabiegowego mogą doprowadzić nawet do ciężkich uszkodzeń i poparzeń skóry.

Warto udać się do dobrej, sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej, takiej jak chociażby http://eskulapestetyka.pl/. W rękach profesjonalnych kosmetologów i lekarzy wyspecjalizowanych w medycynie estetycznej można poczuć się bezpiecznie i mieć pewność, że zabieg poprawi wygląd, a nie go pogorszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here