PIT-37

Jeden z najpopularniejszych pitów, jakie każdego roku muszą wypełniać podatnicy. Chcesz wiedzieć o nim wszystko, aby następnym razem wypełnić go szybko i bezbłędnie? W takim razie przeczytaj ten artykuł, dowiesz się z niego wszystkich niezbędnych informacji na temat PITU-37. Między innymi, jak złożyć go online, czy do kiedy w 2021 roku należy to zrobić. Poznaj konkretne informacje, aby odpowiednio rozliczyć się za rok 2020 z Urzędem Skarbowym!

  1. Czym jest pit 37?
  2. Kto powinien wypełnić pit 37 za rok 2020?
  3. Rozliczenie PIT-37 online: jak to zrobić?
  4. PIT 37 za 2020: do kiedy należy go rozliczyć?

Bardzo popularny, wypełniany przez sporą liczbę Polaków każdego roku PIT-37. Co ciekawe, możesz to także zrobić online, korzystając z jednej ze stron, do której link podajemy tutaj: https://www.podatnik.info/program-do-pit. Co więcej, możesz tam złożyć deklaracje podatkowe o innych numerach, na przykład jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, masz spółkę, czy fundację lub wynajmujesz komuś mieszkanie!

Czym jest PIT 37?

Czym dokładnie jest PIT 37? To rodzaj deklaracji podatkowej, która każdego roku musi być składana przez podatników. W deklaracji muszą być zawarte informacje na temat osiągniętych przez podatnika dochodów w poprzednim roku podatkowym. Druk do deklaracji udostępnia Ministerstwo Finansów, oczywiście dostępne jest także w sieci i niczym się przy tym nie różni. Z reguły deklarację tą składało się w formie papierowej, jednak od lat można tego dokonać przez internet. Z pomocą przychodzi wtedy program do wypełniania deklaracji, o którym napiszemy nieco później.

Kto powinien wypełnić pit 37 za rok 2020?

Druk PIT 37 powinni wypełnić wszyscy, którzy w roku 2020 uzyskali dochód z tytułu umowy o pracę. To jednak nie wszystko, również osoby pracujące na umowach cywilno-prawnych muszą go wykonać, chodzi tutaj oczywiście o pracowników na umowa zlecenie i umowach o dzieło. Czy to koniec? Nie! Należy do tego zaliczyć również emerytów i rencistów, którzy w roku 2020 pobierali świadczenia, to jednak wciąż nie koniec. Należy do tej grupy zaliczyć osoby pobierające świadczenia przedemerytalne, czy dotacje finansowe z ubezpieczenia społecznego lub dochody stypendialne. To jednak wciąż nie wszyscy, a pełna lista dostępna jest pod linkiem, który podaliśmy w drugim akapicie tego tekstu.

Rozliczenie PIT-37 online: jak to zrobić?

Najprostszym i najszybszym sposobem będzie przejście pod ten link: https://www.podatnik.info/program-do-pit/pit-37. Znajdziesz tam program istniejący od roku 2008. Idealny wybór dla wszystkich, którzy nie lubią czekać, czy wypełniać druku papierowego. Pobierasz program, który prowadzi Cię krok po kroku przez całą deklarację, podpowiada, co ma znaleźć się w każdej rubryce. Na końcu pozostaje wysłanie druku do Urzędu Skarbowego. Co ważne, jest on zawsze aktualny, bo aktualizowany przez właściciela. To najszybszy i przede wszystkim bardzo prosty sposób na wypełnienie deklaracji podatkowej PIT-37. Warto z tego rozwiązania skorzystać!

PIT 37 za 2020: do kiedy należy go rozliczyć?

Od lat nic nie zmienia się w tej kwestii. Termin składania deklaracji jest więc dokładnie ten sam. Wszystko rozpoczyna się 15 lutego, w roku 2021 jest to poniedziałek. Już od północy możliwe jest składanie deklaracji, warto więc program pobrać nieco wcześniej. Do kiedy jest czas na jej złożenie? Tak jak to było w latach ubiegłych dokładnie do 30 kwietnia. Blisko 2,5 miesiąca czasu – każdy powinien zdążyć, szczególnie z opisanym tutaj programem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here