Co straciłem/straciłam? To pytanie, które pojawia się w głowie po każdym rozstaniu. Z kimś lub czymś najbliższym, z marzeniami, planami, przeszłością i przyszłością. Z wizją siebie, czy też z ważną częścią siebie. Doświadczenie utraty jest powszechne i nieuniknione. Żyjąc tracimy. Rozstajemy się z czasem, który mija i nami samymi w tym czasie. Rzadko uświadamiamy sobie powszechność tego doświadczenia, zwykle przypisując rozstanie do rozłąki z bliskim człowiekiem. Tymczasem wydaje mi się, że to najpowszechniejsze ludzkie doświadczenie.

W listopadzie na łamach magazynu piszemy właśnie o rozstaniach. W bardzo różnych aspektach tego tematu. Mam nadzieję, że ta lektura będzie dla Was wartościowa.

Zapraszam.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJeden krok do przodu i dwa do tyłu – o AD
Następny artykułBezsenność? Oto sposób na sen w 1 minutę
Psycholog i psychoterapeuta. Twórca i szef portalu magazyntuiteraz.pl. Popularyzator wiedzy psychologicznej. Swoimi działaniami stara się walczyć z negatywnym stereotypem osób korzystających z pomocy psychiatrycznej i psychoterapeutycznej. W magazynie pisze o psychoedukacji oraz aktualnych wydarzeniach społeczno-politycznych dotyczących opieki psychologiczno-psychiatrycznej w Polsce. Optymista. Pasjonat świata i ludzi. Miłośnik biegania, jogi i jazdy na rowerze. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Prowadzi indywidualną praktykę psychologiczno-psychoterapeutyczną w Jaśle www.gorniakpawel.pl