Schronisko, adopcja, a może sklep zoologiczny

Sporo osób marzy o posiadaniu w domu zwierząt. Istnieje wiele możliwości sprowadzenia pupila do domu – adopcja zwierzęcia, wzięcie ze schroniska czy sklep zoologiczny, w którym zakupić można mniejsze, a także większe zwierzątka. Gdzie najlepiej szukać zwierząt, które czekają na nowy dom i właściciela, który je pokocha?

Schronisko dla zwierząt

Psy i koty najczęściej można znaleźć w schroniskach. Wiele z nich zostało porzuconych przez poprzednich właścicieli lub po ich śmierci nie miał kto przejąć nad nimi opieki. Bez względu jednak na sposób, w jaki trafiły do schroniska, zwykle mają za sobą trudne chwile, a czasem i całą przeszłość. Poszukują one osób, które oddadzą im całe serce. Adopcja zwierzęcia ze schroniska to nie do końca łatwa procedura. Pracownicy dokładnie sprawdzają, czy nadajemy się na nowych właścicieli zwierząt. Niektóre schroniska prowadzą ankiety, na podstawie których oceniają profil psychologiczny osoby, która chce adoptować zwierzę. Zawsze jednak należy mieć przy sobie wszystkie potrzebne rzeczy w dniu, w którym decydujemy się zabrać zwierzę do domu. Należą do nich smycz, obroża, transporter i inne niezbędne przedmioty. Co więcej, wolontariusze mogą odwiedzić nas w domu po to, aby sprawdzić w jakich warunkach trzymane jest zwierzę, czy dostaje odpowiednie porcje żywności i wody. Wszystko po to, aby zwierzęciu już nigdy więcej nie stała się krzywda.

Sklep zoologiczny

W sklepie zoologicznym zakupić można różnego rodzaju zwierzęcia, a nie tylko psy i koty. Króliki, chomiki, rybki, pajęczaki – to wszystko oferuje sklep zoologiczny. Ceny, za które możemy nabyć zwierzę są różne – najtańsze są małe zwierzątka, jednak za psa lub kota będzie trzeba zapłacić nieco więcej. Często sklep zoologiczny nie trzyma większych zwierząt za sklepową witryną, a w specjalnie przeznaczonych do tego pomieszczeniach, na przykład w hodowlach zwierząt. Pracownicy sklepu zoologicznego oczywiście nie będą chcieli sprawdzać, czy nadajemy się na właścicieli zwierząt – ich głównym celem jest zarobek, polegający na sprzedaży pupili. Niemniej jednak dobrze jest się odpowiednio przygotować, aby zabrać zwierzę do domu. Zwierzęta te po raz pierwszy będą mieszkały w nowym miejscu – zwykle brane są z hodowli, bezpośrednio od matki, a następnie sprzedawane w sklepie zoologicznym.

Decydując się na przyjęcie pod swój dach pupila warto mieć na uwadze fakt, żeby wcześniej podjąć odpowiednie kroki, aby pupil już od pierwszych chwil z nami czuł się komfortowo. Nie jest istotne, czy adoptujemy go ze schroniska, czy kupimy w sklepie zoologicznym – ważne, że damy mu nowy dom i miłość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here