Redakcja

Paweł Górniak


Twórca portalu. Wydawca. Redaktor Naczelny

Psycholog i psychoterapeuta. Prowadzi psychoterapię indywidualną oraz terapię rodzin i par.

Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Kocha ruch – uzależniony od biegania i jazdy na rowerze. Mól książkowy i kinoman.

Pomysłodawca portalu. W Tu i Teraz koordynuje pracę redakcji i zajmuje się współpracą z instytucjami. Recenzuje książki oraz redaguje Dział Nauka i Aktualności. Nieustannie szuka nowych pomysłów. Prelegent Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej Twórca cyklu przeglądów filmowych „Drugie Dno w Kinie”.

W latach 1998-2001 twórca jednego z pierwszych polskich e-zinów – Internetowego Portalu Historycznego Enigma.

pawel.gorniak@magazyntuiteraz.pl

Natalia Nóżka


Redaktor Prowadzący. Szef Działu Aktualności & Social Media

Z wykształcenia: doradca zawodowy, specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi.
Z zawodu: doradca zawodowy w Dziele Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie.
Interesuje się pedagogiką pracy i rozwijaniem kompetencji miękkich. Hobbistycznie trener/szkoleniowiec. W wolnym czasie wolontariuszka i obserwatorka ludzi. Od niedawna pasjonatka teatru. Uzależniona od rozmów z przyjaciółmi, „fejsbuka” i czekoladowych batoników.

W Tu i Teraz zajmuje się przygotowaniem i koordynacją wydania bieżącego oraz zarządza naszymi kanałami w mediach społecznościowych. Odpowiada także za obsługę patronatów medialnych.

natalia.nozka@magazyntuiteraz.pl

Martyna Sobolewska


GRAFIK

Projektantka graficzna. Ukończyła Grafikę na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (wydział w Cieszynie), gdzie obecnie kontynuuje naukę na studiach doktoranckich. Najbliższy jest jej plakat. Brała udział w wielu wystawach w kraju i za granicą. Poza tym maluje, fotografuje, kocha włoskie kino i poezję. Pochodzi z Opola, mieszka w Małopolsce, sercem jednak zostaje w Cieszynie. Nieustannie w podróży.

Martyna.sobolewska@gmail.com

Marcel Olczyński


GRAFIK

Pochodzi z Biłgoraja, ukończył liceum plastyczne w Zamościu, a obecnie mieszka w Warszawie, gdzie studiuję grafikę na ASP. Od dziecka lubił rysować więc nie wyobrażał sobie związania przyszłości z innym zawodem. Uczestniczył w kilku wystawach zbiorowych i indywidualnych. Poza robieniem obrazków, interesuje się rozwojem duchowym i osobistym, muzyką oraz spędzaniem czasu ze swoim psem.

Monika Szadkowska


DZIAŁ OSOBOWOŚĆ

Szef Działu Osobowość

Terapeutka, coach. Studiowała Pedagogikę na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła Studium Pomocy Psychologicznej przy Instytucie Psychologii Zdrowia. Pracuje jako terapeuta z kobietami w trudnych sytuacjach życiowych. Od kilku lat zajmuje się coachingiem płodności czyli mentalnym, emocjonalnym wsparciem dla par leczących niepłodność. Na bazie własnych doświadczeń związanych z leczeniem niepłodności stworzyła autorski projekt „Chcę mieć dziecko” (http://chcemiecdziecko.pl/).

Autorka artykułów na temat radzenia sobie z aspektami niepłodności takimi jak emocje, przekonania, stres, relacje.

Obecnie szczęśliwa mama trójki dzieci z którymi lubi spędzać czas na przykład wyjeżdżając na jednodniowe wycieczki rekreacyjno – poznawcze.

Martyna Świtkowska


DZIAŁ OSOBOWOŚĆ

Redaktor Działu Osobowość

Psycholog, coach, trenerka. Specjalizuje się we wspieraniu rozwoju osobowości oraz psychologii szczęścia. Głęboko wierzy, iż życie jest drogą a szczęście naturalnym stanem, który może osiągnąć każdy z nas.

martyna.switkowska@magazyntuiteraz.pl

Justyna Zybura-Leszczak


DZIAŁ OSOBOWOŚĆ

Redaktor Działu Osobowość

Psychoterapeutka i blogerka. Z wykształcenia pedagog resocjalizacyjny. Kurs psychoterapii i staż odbyła w Szpitalu im. dr J. Babińskiego. Prowadzi własny gabinet w Krakowie. Swoje przemyślenia na temat ludzkiej psychiki i otaczającego świata zamieszcza na blogu www.psychozapiski.com. Uwielbia filmy, podróże i koty.

zyburaleszczak@gmail.com

Karolina Prusińska


DZIAŁ OSOBOWOŚĆ

Redaktor Działu Osobowość

Trener rozwoju osobistego, certyfikowany zen coach. Karolina z wykształcenia jest psychologiem, z zawodu trenerem i coachem. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe jako trener w dużej instytucji finansowej. Prowadzi szkolenia m.in. z komunikacji, asertywności, wystąpień publicznych, zarządzania sobą w czasie i zarządzania emocjami.

Anna Obrzut


DZIAŁ RODZINA

Szef Działu Rodzina

Psycholog ze specjalnością kliniczną i osobowości oraz wychowawczą i psychoprofilaktyką. Ukończyła socjoterapię. Prowadzi zajęcia grupowe oraz konsultacje indywidualne. Interesuje się szeroko pojętym rozwojem osobistym. Pasjami czyta książki. Najlepiej relaksuje się przy muzyce.

aobrzut@vp.pl

Sylwia Michałowska


DZIAŁ RODZINA

Redaktor Działu Rodzina

Studentka psychologii na Uniwersytecie Szczecińskim. Książkoholik i nieposkromiony komentator rzeczywistości. Jej pasją są ludzie. Interesuje się psychologią bliskich związków, seksuologią, rozwojem osobistym oraz psychologią pozytywną. Od zawsze marzyła, by zajrzeć w umysły morderców, ostatecznie zagląda w swój własny. Wierzy, że jeśli zdarzy nam się urodzić bez skrzydeł, to musimy zrobić wszystko by pozwolić im wyrosnąć.

sylwia.michalowska@magazyntuiteraz.pl

Izabela Florek


DZIAŁ PRACA

Szef Działu Praca

Psycholog, trener. Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych na KUL-u. Współpracuje ze Stowarzyszeniem WIOSNA przy projekcie SZLACHETNA PACZKA na stanowisku Koordynatora Wojewódzkiego. Interesuje się psychologią pozytywną, szeroko pojętą twórczością oraz psychologią biznesu. Lubi intensywne, pełne wyzwań życie dlatego też eksploruje otoczenie, stawia na rozwój, wymaga od siebie i dzieli się ze światem swoim uśmiechem.

izaflorek@wp.pl

Aneta Tyczyńska


DZIAŁ PRACA

Redaktor Działu Praca

Pedagog pracy i trener. Związana z tematyką zarządzania i rozwoju zawodowego, prowadzi autorskie warsztaty, szkolenia oraz indywidualne spotkania doradcze.

Pisze o rozwoju zawodowym, zarządzaniu i przeprowadza wywiady.

doradcanamiare@gmail.com

Anna Cyranka


DZIAŁ PRACA

Redaktor Działu Praca

Psycholog, doradca personalny posiadający doświadczenie w pracy na stanowisku specjalisty ds. zasobów ludzkich w środowisku korporacyjnym, filolog polski zorientowany na językoznawstwo.

Pasjonatka tematyki zarządzania sobą w sytuacjach stresowych, psychologii pozytywnej, szeroko rozumianej komunikacji interpersonalnej, wpływu płci psychologicznej na funkcjonowanie człowieka oraz językowych i psychologicznych środków perswazji
w codziennej komunikacji. Stawia w życiu na rozwój i samorealizację. Satysfakcji dostarcza jej prowadzenie szkoleń z zakresu zarządzania stresem oraz wychowywanie dziecka. Uwielbia Tatry i twórczość Schmitta.

ania.cyranka@gmail.com

Marta Łusakowska


DZIAŁ PRACA

Redaktor Działu Praca

Pedagog i psycholog. Jej doświadczenia zawodowe obejmują pracę zarówno w placówkach oświatowych, jak i branży konsultingowej. Obecnie pracuje w firmie szkoleniowej. Interesuje się tematyką zarządzania zasobami ludzkimi i psychologii sprzedaży. Wielbicielka twórczości Agathy Christie i seriali kryminalnych.

m.lusakowska@wp.pl

Sylwia Barbachowska


DZIAŁ KULTURA

Redaktor Działu Kultura

Studentka psychologii na UW, członkini Studenckiego Koła Naukowego Psychoterapii „Dialog”. Fascynuje ją psychologia rozumiana jako sposób na stałe zgłębianie wiedzy o sobie i rozwój. Miłośniczka dobrego jedzenia i smakowania życia. Zwalnia przy jodze i medytacji. Radość dają jej podróże, filmy i książki. Nowo odkryte hobby to szperanie w sklepach ze starociami.

sylwia.barbachowska@magazyntuiteraz.pl

Hanna Kukwa


DZIAŁ KULTURA

Redaktor Działu Kultura

Absolwentka filologii polskiej, wielbicielka literatury pięknej, ognisk z dźwiękami gitary w tle i starych polskich rockowych piosenek. Drugie wcielenie Emmy Bovary. Z zafascynowaniem obserwuje i analizuje ludzkie zachowania. W wolnych chwilach zaklina czas i nagina rzeczywistość, walczy z wiatrakami, próbuje dogonić swój cień, ściga się z wiatrem, traci cierpliwość i odchodzi od zmysłów.

hanna.kukwa@wp.pl