Odkrywanie siebie to fascynująca, czasem trudna  i zdecydowanie nieustająca droga. To nauka uważności, dbania o siebie i nasze relacje.  To spójność życia osobistego i zawodowego. Izabela Florek, czerwiec 2016

Robert Zagożdżon w swojej książce dzieli się częścią swojego życia. Opowiada o swoich odkryciach i pracy nad sobą jaką już wykonał. O swojej przemianie. Podkreśla rolę mistrzów, od których wiele zaczerpnął. Najwięcej uwagi kieruje do rozwoju duchowego, który jest integralny z innymi obszarami życia. I bez którego ciężko mówić o pełnym rozwoju.

Autor pisze o tym jaką rolę w jego życiu odgrywają wartości, wytrwałość, branie odpowiedzialności czy uważność. Omawia to na konkretnych przykładach. Znajdziemy tu też spostrzeżenia na temat łączenia życia materialnego i duchowego. Co dla wielu osób jest dość kontrowersyjne czy też trudne do pogodzenia.

Dla autora bycie przedsiębiorcą, mentorem i liderem jest realizacją powołania. Sam mówi, że „Biznes jest tylko manifestacją mojego wnętrza”.

Autor stawia wiele trafnych pytań, na które czytelnik może odpowiedzieć, jednocześnie zgłębiając wiedzę na swój temat.

Nie sposób nie wspomnieć o zamieszczonych, w książce fantastyczny ilustracjach Rafała Zawistowskiego. Skłaniają one do jeszcze głębszych przemyśleń i dopełniają to co zostało napisane.

Jeśli ważne jest dla ciebie aby pracować z pasją, pogłębiać wiedzę na swój temat, aby żyć w harmonii i zgodzie ze sobą to ta lektura może być dla ciebie inspirująca i pełna konkretnych wskazówek, które możesz wykonać. Do wykonania tego będziesz potrzebował jedynie decyzji i wytrwałości a w postanowieniach.