Wrzesień obfitował w premiery wielu nowych książek, jedną z nich była pozycja „Druga szansa”. Jest ona książkową wersją serialowego hitu. Czytelnicy czytając ją mogą wcielić się w role aktorów i zobaczyć serial nieco z innej perspektywy. Z okazji jej premiery, która odbyła się w jednym z Warszawskich Empików odbyło się krótkie spotkanie odtwórczyni głównej bohaterki – Małgorzaty Kożuchowskiej z widzami. Czego mogliśmy się na nim dowiedzieć? Martyna Świtkowska [październik 2016].

Jedną z takich zza kulisowych informacji było to, że inspiracją do stworzenia postaci Moniki Boreckiej były niektóre spotkane przez Aktorkę jej agentki. Tworząc ją wzorowała się zatem na własnym doświadczeniu. Małgorzata Kożuchowska przyznała również, że w tej roli odnajdziemy także wiele jej prywatnych cech osobowości. Przede wszystkim jednak  dla Aktorki inspiracją do stworzenia serialowej postaci była współczesna kobieta. Pełniąca wiele ról w swoim życiu – matki, córki, siostry, pracownicy czy partnerki, chcąca dawać z siebie w każdej z nich jak najwięcej. Wyróżnikiem głównej bohaterki jest podejście do życia oraz spełniania marzeń. Wierzy, że w życiu nigdy nie należy się poddawać. Pomimo różnych przeciwności losu zawsze należy dążyć do własnych celów i pragnień, które dyktuje nam nasze serce. Starając się przy tym zachowywać pozytywne nastawienie do życia, wierząc i dbając o siebie a także bliskie nam osoby.

Do czego i Ciebie zachęcamy Drogi Czytelniku. A także, abyś podobnie jak serialowa Monika w najtrudniejszym momencie swojego życia dał sobie i życiu drugą szansę.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułHarmonia jest w nas
Następny artykułW harmonii z życiem – jak osiągać równowagę wewnętrzną?
Coach, trenerka, psycholog. Specjalizuję się we wspieraniu rozwoju osobowości oraz psychologii szczęścia. Od kilku lat poznaję najskuteczniejsze techniki z różnych obszarów psychologii, takich jak psychoterapia, mindfulness, relaksacja, interwencja kryzysowa czy psychologia zorientowana na proces, umożliwiające integralny rozwój człowieka, oparty na samorealizacji i zadowoleniu w każdym jego istotnym aspekcie. Głęboko wierzę, iż życie jest drogą a szczęście naturalnym stanem, który może osiągnąć każdy z nas.