pierwsza komunia święta

Komunia to ważne wydarzenie dla każdej rodziny. Przygotowania do niego powinniśmy więc zacząć już z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Zazwyczaj na przygotowanie takiego przyjęcia dla wielu gości w dużym mieście będzie nas kosztować kilka tysięcy złotych. Wcześniejsze rozpoczęcie planowania umożliwia jednak oszczędzenie pieniędzy na wielu szczegółach. Jak przygotować swoje dziecko do Pierwszej Komunii? O czym pamiętać planując uroczystość po komunii?

O czym muszą pamiętać rodzice, przygotowując dziecko do Pierwszej Komunii?

W większości parafii pierwsza komunia święta odbywa się w jedną z majowych niedziel. Dokładną datę uroczystości rodzice poznają na początku roku szkolnego od księdza lub katechety. Oznacza to, że planowanie można rozpocząć już ok. pół roku do komunii. Warto zacząć od przygotowania ogólnej listy gości, aby dostosować wybór miejsca, w którym odbędzie się przyjęcie po komunii w taki sposób, aby wszystkim wystarczyło miejsca. Komfort gości na przyjęciu jest nie mniej ważny niż sama sceneria, w której odbywa się wydarzenie. Jeżeli planujemy większą imprezę, lokal lub inne miejsce, w którym odbędzie się przyjęcie, powinniśmy wybrać z dużym wyprzedzeniem czasowym. Tylko w ten sposób będziemy moli znaleźć atrakcyjną ofertę w niezbyt wysokiej cenie. Z dużym czasowym wyprzedzeniem można także rozpocząć poszukiwania fotografa i nawiązać kontakt z wybranym kandydatem. Fotograf może wykonywać zdjęcia tylko na przyjęciu po komunii, jak również w trakcie wydarzenia odbywającego się w kościele (w takiej sytuacji warto to przedyskutować z innymi rodzicami). Na samym początku trzeba także poruszyć kwestię stroju komunijnego – sukienki komunijne, alby i garnitury warto wybierać już wcześniej. Wielu duchownych proponuje, by dzieci przystępowały do pierwszej komunii w albach, ponieważ jest to najtańsze rozwiązanie. Z drugiej strony, jeśli zależy nam na tym, aby dziecko wyglądało szczególnie elegancko, możemy wybierać strój komunijny spośród wielkiego dostępnego asortymentu.

Wybór lokalizacji na imprezę po komunii

Wybór lokalizacji ma duże znaczenie w przypadku organizacji każdego przyjęcia, a już szczególnie w przypadku komunii. Lokal powinien znajdować się blisko kościoła, dzięki czemu po komunii w kościele goście łatwo i szybko dotrą na miejsce. Następnie trzeba przygotować listę gości i wysłać lub przekazać zaproszenia. Bardzo ważne jest także zadbanie o uzgodnienia dla dzieci. W czasie przyjęcia dziecko powinno czuć się komfortowo.  Tego powodu wato wybierz lokal, który oferuje specjalne menu dla najmłodszych, udostępnia miejsce do zabawy lub zatrudnia animatora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here