W SPIRALI – emocjonalny rollercoaster, jakiego w Polskim kinie dawno nie było!

Krzysztof i Agnes uciekają od małżeńskich kłopotów w wycieczkę za miasto, ale nie udaje im się uciec od samych siebie. Żeby wytrzymać podróż, zabierają po drodze ekscentrycznego autostopowicza Tamira, który zobaczy w nich coś oprócz złości i bólu – żywe, głębokie, choć trudne uczucie. Żeby pomóc im je odnaleźć, Tamir stanie się ich przewodnikiem, szamanem, przyjacielem, a wreszcie – wrogiem. Wypuszczone na wolność emocje upomną się o ofiarę i poruszą stare wspomnienia, które zabiorą bohaterów za następny ważny życiowy zakręt.

Gdzie kończy się miłość, a zaczyna fatalne zauroczenie? I czym różni się jedno od drugiego? „W spirali” to emocjonalny rollercoster, wiwisekcja relacji, w której cierpienie, poniżenie, gniew sklejone są z pożądaniem i namiętnością.

Konrad Aksinowicz, twórca W SPIRALI, to jeden z najciekawszych młodych gniewnych polskiego kina. Twórca pielęgnujący swoją niezależność w opowiadanych przez siebie historiach sięga głęboko do osobistych emocji, przekuwając je w historie nie skoncentrowane na reżyserskim ego, ale poruszające głęboko ludzkie niepokoje. Jego najnowszy scenariusz „Powrót do Legolandu” został właśnie nagrodzony w Konkursie Scenariuszowym ScriptPro.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGRANICE KOMFORTU – warsztaty online
Następny artykułKsiążka: MINDWARE. Narzędzia skutecznego myślenia
Psycholog i psychoterapeuta. Twórca i szef portalu magazyntuiteraz.pl. Popularyzator wiedzy psychologicznej. Swoimi działaniami stara się walczyć z negatywnym stereotypem osób korzystających z pomocy psychiatrycznej i psychoterapeutycznej. W magazynie pisze o psychoedukacji oraz aktualnych wydarzeniach społeczno-politycznych dotyczących opieki psychologiczno-psychiatrycznej w Polsce. Optymista. Pasjonat świata i ludzi. Miłośnik biegania, jogi i jazdy na rowerze. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Prowadzi indywidualną praktykę psychologiczno-psychoterapeutyczną w Jaśle www.gorniakpawel.pl