„Niebieska Wyspa” pod naszym patronatem!

Magazyn Psychologiczny Tu i Teraz z chęcią patronuje różnym przedsięwzięciom. Sztukom teatralnym, wydarzeniem z zakresu rozwoju osobistego, wydawnictwom.

Teraz nadszedł czas na objęcie Patronatem Medialnym programu pod tytułem „Niebieska Wyspa”. [Monika Szadkowska, listopad, 2016].

To inicjatywa psycholożki, psychoterapeutki Katarzyny Podolskiej – Piechockiej z Płońska.

„Niebieska Wyspa” ma za zadanie zaangażowanie lokalnej społeczności w pomoc, aby dzieci i młodzież z autyzmem i zespołem Aspergera mogły uczuć się i trenować umiejętności społeczne poznane na terapii w naturalnych warunkach: w sklepie dokonując zakupów, w urzędach załatwiając proste sprawy, żeby nie miały lęków i oporów na przykład przed pójściem do fryzjera. Chodzi o oswojenie codziennych czynności niezbędnych do życia w społeczeństwie w przyjaznych warunkach. W lokalach, sklepach czy urzędach, które angażując się w program, szkoląc pracowników i naklejając w widocznym miejscu charakterystyczną nakleję pokazują, że to miejsce jest przyjazne i przystosowane do pomocy nauki życia dla potrzebujących wsparcia dzieci, młodzieży ale również ich opiekunów.

 

The following two tabs change content below.
Natalia Nóżka

Natalia Nóżka

Redaktor Prowadzący. Szef Działu Aktualności & Social Media Z wykształcenia: doradca zawodowy, specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi. Z zawodu: doradca zawodowy w Dziele Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie. Interesuje się pedagogiką pracy i rozwijaniem kompetencji miękkich. Hobbistycznie trener/szkoleniowiec. W wolnym czasie wolontariuszka i obserwatorka ludzi. Od niedawna pasjonatka teatru. Uzależniona od rozmów z przyjaciółmi, „fejsbuka" i czekoladowych batoników. W Tu i Teraz zajmuje się przygotowaniem i koordynacją wydania bieżącego oraz zarządza naszymi kanałami w mediach społecznościowych. Odpowiada także za obsługę patronatów medialnych. natalia.nozka@magazyntuiteraz.pl