Książka: Upór i przekora

Biografie 52 kobiet, których wkład w rozwój nauki jest wyjątkowy. Paweł Górniak, styczeń 2017

Książka jest zbiorem biografii kobiet, które odniosły wybitne sukcesy w różnych dziedzinach nauki, a często ich osiągnięcia nie są powszechnie znane. Życiorysy i opisy dokonań naukowych dotyczą głównie XIX i XX wieku i podzielone są na dziedziny: medycyna, biologia i nauki o środowisku, genetyka i rozwój, fizyka, ziemia i gwiazdy, matematyka i technologia oraz wynalazczość.

Z tytułowym uporem i przekorą bohaterki tej książki musiały niejednokrotnie walczyć o uznanie w świecie zdominowanym przez męskie osiągnięcia. Dlatego właśnie lektura ta jest ważna i potrzebna. Pokazuje bowiem, że kobiecy wkład w rozwój nauki jest olbrzymi. Polecam!

The following two tabs change content below.
Paweł Górniak

Paweł Górniak

Redaktor Naczelny Psycholog i psychoterapeuta. Prowadzi psychoterapię indywidualną oraz terapię rodzin i par. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Kocha ruch - uzależniony od biegania i jazdy na rowerze. Pasjami czyta książki i ogląda filmy. Pomysłodawca portalu. W Tu i Teraz koordynuje pracę redakcji i zajmuje się współpracą z instytucjami. Recenzuje książki i redaguje dział Nauka i Aktualności. Nieustannie szuka nowych pomysłów. Prelegent nowych horyzontów edukacji filmowej. Twórca cyklu przeglądów filmowych Drugie Dno w Kinie. W latach 1998-2001 twórca jednego z pierwszych polskich e-zinów – Internetowego Portalu Historycznego Enigma.
Paweł Górniak

Ostatnie wpisy Paweł Górniak (zobacz wszystkie)