Pierwsze kompleksowe opracowanie zagadnień z obszaru terapii zajęciowej w formie podręcznika. Paweł Górniak, luty 2017

Terapia zajęciowa jest formą rehabilitacji zawodowej, społecznej i fizycznej wykorzystywaną z powodzeniem w terapii osób z różnymi schorzeniami. Prezentowany podręcznik zawiera najnowsze podstawy teoretyczne i praktyczne tej dziedziny.

Z książki dowiemy się kim jest współczesny terapeuta zajęciowy i jakie są jego główne obszary pracy. Zostały one opisane w zależności od stwierdzonego schorzenia (praca z pacjentami geriatrycznymi, psychiatrycznymi, dziećmi, ze schorzeniami narządu ruchu i niepełnosprawnością intelektualną). Publikacja zawiera także teoretyczne podstawy terapii zajęciowej oraz opis jej głównych rodzajów (arteterapia, muzykoterapia, choreoterapia).

Książka jest niezbędnym wyposażeniem każdego przyszłego i obecnego terapeuty zajęciowego. To profesjonalnie przygotowany podręcznik z tej dziedziny. Ale także dla osób współpracujących z terapeutami zajęciowymi (psychologów, pedagogów, lekarzy, logopedów) będzie doskonałym źródłem wiedzy przybliżającym jej istotę.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKsiążka: Sztuka kochania
Następny artykułKsiążka: Po prostu przyjaźń
Psycholog i psychoterapeuta. Twórca i szef portalu magazyntuiteraz.pl. Popularyzator wiedzy psychologicznej. Swoimi działaniami stara się walczyć z negatywnym stereotypem osób korzystających z pomocy psychiatrycznej i psychoterapeutycznej. W magazynie pisze o psychoedukacji oraz aktualnych wydarzeniach społeczno-politycznych dotyczących opieki psychologiczno-psychiatrycznej w Polsce. Optymista. Pasjonat świata i ludzi. Miłośnik biegania, jogi i jazdy na rowerze. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Prowadzi indywidualną praktykę psychologiczno-psychoterapeutyczną w Jaśle www.gorniakpawel.pl