Książka: Terapia zajęciowa

Pierwsze kompleksowe opracowanie zagadnień z obszaru terapii zajęciowej w formie podręcznika. Paweł Górniak, luty 2017

Terapia zajęciowa jest formą rehabilitacji zawodowej, społecznej i fizycznej wykorzystywaną z powodzeniem w terapii osób z różnymi schorzeniami. Prezentowany podręcznik zawiera najnowsze podstawy teoretyczne i praktyczne tej dziedziny.

Z książki dowiemy się kim jest współczesny terapeuta zajęciowy i jakie są jego główne obszary pracy. Zostały one opisane w zależności od stwierdzonego schorzenia (praca z pacjentami geriatrycznymi, psychiatrycznymi, dziećmi, ze schorzeniami narządu ruchu i niepełnosprawnością intelektualną). Publikacja zawiera także teoretyczne podstawy terapii zajęciowej oraz opis jej głównych rodzajów (arteterapia, muzykoterapia, choreoterapia).

Książka jest niezbędnym wyposażeniem każdego przyszłego i obecnego terapeuty zajęciowego. To profesjonalnie przygotowany podręcznik z tej dziedziny. Ale także dla osób współpracujących z terapeutami zajęciowymi (psychologów, pedagogów, lekarzy, logopedów) będzie doskonałym źródłem wiedzy przybliżającym jej istotę.

The following two tabs change content below.
Paweł Górniak

Paweł Górniak

Redaktor Naczelny Psycholog i psychoterapeuta. Prowadzi psychoterapię indywidualną oraz terapię rodzin i par. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Kocha ruch - uzależniony od biegania i jazdy na rowerze. Pasjami czyta książki i ogląda filmy. Pomysłodawca portalu. W Tu i Teraz koordynuje pracę redakcji i zajmuje się współpracą z instytucjami. Recenzuje książki i redaguje dział Nauka i Aktualności. Nieustannie szuka nowych pomysłów. Prelegent nowych horyzontów edukacji filmowej. Twórca cyklu przeglądów filmowych Drugie Dno w Kinie. W latach 1998-2001 twórca jednego z pierwszych polskich e-zinów – Internetowego Portalu Historycznego Enigma.
Paweł Górniak

Ostatnie wpisy Paweł Górniak (zobacz wszystkie)