Książka: Po prostu przyjaźń

Ciekawie i z pomysłem o przyjaźni. Paweł Górniak, styczeń 2017

Relacje przyjacielskie są niedoceniane i przegrywają z miłością. Tak twierdzi autorka książki, Hanna Rydlewska. Tutaj jednak są zdecydowanie na pierwszym miejscu. Książka bowiem właśnie o przyjaźni jest.

Publikacja jest zbiorem rozmów z psychologami i terapeutami o istocie relacji przyjacielskich, które przeplatane są opowieściami o przyjaźniach, czasem niezwykle burzliwych, prezentowanych również w formie rozmów między przyjaciółmi.

Czy przyjaźń może być konkurentką miłości, jak przyjaźń nas leczy, do czego potrzebni są nam wirtualni przyjaciele, czy możliwa jest przyjaźń z eks, jak przetrwać kryzys w przyjaźni oraz czy seks w przyjaźni jest możliwy? O tym m.in. przeczytacie w tej książce.

Lekturę czyta się przyjemnie. Dobrze, że w czasach, w których główną promowaną emocją jest miłość do siebie samego, ktoś przypomniał nam o sile prawdziwej przyjaźni z drugim człowiekiem. Warto przeczytać, polecam!

The following two tabs change content below.
Paweł Górniak

Paweł Górniak

Redaktor Naczelny Psycholog i psychoterapeuta. Prowadzi psychoterapię indywidualną oraz terapię rodzin i par. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Kocha ruch - uzależniony od biegania i jazdy na rowerze. Pasjami czyta książki i ogląda filmy. Pomysłodawca portalu. W Tu i Teraz koordynuje pracę redakcji i zajmuje się współpracą z instytucjami. Recenzuje książki i redaguje dział Nauka i Aktualności. Nieustannie szuka nowych pomysłów. Prelegent nowych horyzontów edukacji filmowej. Twórca cyklu przeglądów filmowych Drugie Dno w Kinie. W latach 1998-2001 twórca jednego z pierwszych polskich e-zinów – Internetowego Portalu Historycznego Enigma.
Paweł Górniak

Ostatnie wpisy Paweł Górniak (zobacz wszystkie)