Ciekawie i z pomysłem o przyjaźni. Paweł Górniak, styczeń 2017

Relacje przyjacielskie są niedoceniane i przegrywają z miłością. Tak twierdzi autorka książki, Hanna Rydlewska. Tutaj jednak są zdecydowanie na pierwszym miejscu. Książka bowiem właśnie o przyjaźni jest.

Publikacja jest zbiorem rozmów z psychologami i terapeutami o istocie relacji przyjacielskich, które przeplatane są opowieściami o przyjaźniach, czasem niezwykle burzliwych, prezentowanych również w formie rozmów między przyjaciółmi.

Czy przyjaźń może być konkurentką miłości, jak przyjaźń nas leczy, do czego potrzebni są nam wirtualni przyjaciele, czy możliwa jest przyjaźń z eks, jak przetrwać kryzys w przyjaźni oraz czy seks w przyjaźni jest możliwy? O tym m.in. przeczytacie w tej książce.

Lekturę czyta się przyjemnie. Dobrze, że w czasach, w których główną promowaną emocją jest miłość do siebie samego, ktoś przypomniał nam o sile prawdziwej przyjaźni z drugim człowiekiem. Warto przeczytać, polecam!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKsiążka: Terapia zajęciowa
Następny artykułKsiążka: Upór i przekora
Psycholog i psychoterapeuta. Twórca i szef portalu magazyntuiteraz.pl. Popularyzator wiedzy psychologicznej. Swoimi działaniami stara się walczyć z negatywnym stereotypem osób korzystających z pomocy psychiatrycznej i psychoterapeutycznej. W magazynie pisze o psychoedukacji oraz aktualnych wydarzeniach społeczno-politycznych dotyczących opieki psychologiczno-psychiatrycznej w Polsce. Optymista. Pasjonat świata i ludzi. Miłośnik biegania, jogi i jazdy na rowerze. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Prowadzi indywidualną praktykę psychologiczno-psychoterapeutyczną w Jaśle www.gorniakpawel.pl