Większość z nas wie, że istnieją różnice międzypokoleniowe. I tyle. Często nie posiadamy wiedzy na czym one polegają i jak sobie radzić w relacjach z osobami ze starszego pokolenia. Czułeś kiedyś frustrację wynikającą z braku zrozumienia przez przedstawiciela z innego pokolenia? Izabela Florek, maj 2016

Podstawą do napisania tej książki były dwa badania. Pierwsze badanie dotyczyło tego jak kadra kierownicza spostrzega Milenialsów. Natomiast drugie opierało się na pytaniach skierowanych do przedstawicieli pokolenia Y o wyzwania na jakie natrafiają w miejscu pracy. Jest to ciekawe zderzenie dwóch, często zupełnie odmiennych perspektyw.

Autorzy dokonali dokładnej charakterystyki przedstawicieli pokolenia Y na tle innych pokoleń. Opisali różnice i wskazali na ich źródło. Znajdziemy tu szereg trudności, na które natrafiają Milenialsi w pracy. A co najważniejsze jak poradzić sobie z owymi przeszkodami, jakie umiejętności należy nabyć aby lepiej funkcjonować w pracy. Na podstawie badań autorzy wyodrębnili 7 umiejętności, których opanowanie pomoże pokonać przeszkody międzypokoleniowe. Najważniejszą i zarazem pierwszą umiejętnością jest tworzenie więzi czyli zadbanie o dobre relacje z innymi pracownikami czy zwierzchnikami.

Autorzy książki mimo, że nie są reprezentantami pokolenia Y pisząc tę książkę wzięli pod uwagę potrzeby Milenialsów dopasowując język i formę do odbiorcy. Czasami ma się wrażenie, że jest to przesadzone i zbyt nienaturalne. Trudno nie wspomnieć o sposobie wydania tej pozycji książka ma grube kartki, sporo grafiki i przejrzystą formę. A co za tym idzie jej eksplorowanie to czysta przyjemność.

Ciekawe i mocne w przekazie są krótkie myśli zamieszczone na znakach przed każdym z rozdziałów. Nie są to najbardziej popularne i wygodne zdania – jednak niosą wiele prawdy. Jeden ze znaków zawiera poniższą treść:

Troszczenie się o ciebie nie należy do obowiązków twojego przełożonego. To ty musisz zadbać o swojego zwierzchnika.

Uświadomienie sobie różnic i rozwijanie 7 kompetencji opisanych w książce będzie szansą na łagodniejszy start na rynku pracy oraz na sprawniejszą współpracę z osobami z innego pokolenia.

Warto zajrzeć również na stronę www.MillennialsAtWork.com