Pięć autorek o różnych punktach widzenia, które w swojej książce starają się pokazać czytelnikom czym tak naprawdę jest radość, jak również w jaki sposób dostrzegać pozytywne strony życia. Sabina Maćkowicz [Lipiec 2013]

Jak piszą, radość jest jedną z najważniejszych i najbardziej podstawowych emocji, bez której życie traci smak, a ludzie jej pozbawieni popadają w rutynę i przestają twórczo myśleć. Jak więc do tego nie dopuścić i cieszyć się życiem?

Książka podzielona jest na rozdziały, dzięki czemu autorki pomagają czytelnikowi odnaleźć radość w niemal każdym aspekcie swojego życia. Początkowo przybliżają nam radość, jako emocję, uświadamiając zarazem, że bez niej nasze życie traci wszelkie kolory, a wszystko po to, aby w kolejnych częściach książki, ukazać nam drogę, która zaprowadzi nas na sam szczyt spełnienia i szczęścia. Książka jest swego rodzaju przewodnikiem ukazującym nam wiele problemów dnia codziennego, z którymi się borykamy, a które niejednokrotnie wyolbrzymiamy, przez co tracimy spokój i harmonię, komplikując swoje relacje z otoczeniem.

Autorki opracowały metodę Joyness, którą w bardzo prosty i przystępny sposób próbują przybliżyć czytelnikowi, opierając się na przykładach z życia, których często wielu z nas doświadcza. Czytelnik sięgając po książkę, rozpoczyna swoją podróż ku radości życia, odkrywając w sobie tę „słoneczną” stronę, która pozwoli czerpać radość z każdego dnia, udowadniając tym samym, że metoda Joyness jest receptą na szczęście, na to, aby cieszyć się wszystkim co nas otacza. Co więcej, autorki nie tylko przedstawiają nam metodę Joyness, jako skuteczną pomoc w odnalezieniu radości, jako ogólnego uczucia towarzyszącego nam każdego dnia, ale zagłębiają się w codzienność czytelnika i jego relacje z bliskimi osobami. Przedstawiają nam sposoby na czerpanie radości i satysfakcji z wykonywanej pracy, jak również radzą w jaki sposób unikać najczęściej popełnianych błędów, które powodują, że odczuwamy dyskomfort, coraz bardziej zatracając się w poczuciu frustracji i zrezygnowania, a od czego już niedaleka droga do wypalenia zawodowego. W swojej książce poświęcają również rozdział relacjom partnerskim, wskazując na podstawowe błędy w komunikacji z drugim człowiekiem, jak i radząc, jak te relacje wzmacniać i utrwalać, pomimo wielu problemów i przeszkód.

Z uwagi na fakt, iż książka jest napisana bardzo przystępnym językiem polecam ją  zarówno starszym, jak i młodszym czytelnikom. Lektura dotyczy tematyki, która zaciekawi oraz zainspiruje każdego, bez względu na wiek, bowiem wszyscy pragniemy odnaleźć w swoim życiu radość, spokój oraz harmonię. Ogromną zaletą książki jest również to, że jest podzielona na rozdziały, przez co zachęca do tego, aby powracać do interesujących treści, nawet po przeczytaniu całości. Kolejnym atutem jest okładka, która już na samym początku intryguje i napawa optymizmem, jak również swoją kolorystyką nawiązuje do motywu przewodniego, bez wątpienia stanowiąc spójną całość z treścią. Podsumowując, zachęcam do przeczytania książki i zagłębienia się w metodę Joyness, do odkrycia tej radosnej strony życia, którą każdy z nas posiada!