Emocje odgrywają w naszym życiu dużą rolę, mają między innymi wpływają na to jak funkcjonujemy w relacjach z innymi ludźmi.  Izabela Florek, grudzień 2016

Luis Stortini Sabor w swoim poradniku łączy inteligencję emocjonalną z inteligencją socjalną, stąd też pochodzi termin inteligencja emosocjalna. W książce znajdziemy 3 rozdziały, w pierwszym z nich autor definiuje samo pojęcie inteligencji emosocjalnej, przedstawia podstawowe emocje i ich źródła, w kolejnym rozdziale znajdziemy porady jak ulepszyć swoją inteligencję emosocjalną, natomiast w 3 rozdziale autor skupia się na zastosowaniu inteligencji emosocjalnej do konkretnych sfer naszego życia czyli pracy, rodziny, związków partnerskich.

W książce znajdziemy wiele pytań pomagających przyjrzeć się jak obecnie funkcjonujemy. Pytania te mają przybliżyć czytelnika do lepszego zrozumienia samego siebie oraz mają pogłębić nasz wgląd w to jak funkcjonujemy w poszczególnych relacjach. Pytania te mogą pomóc czytelnikowi w dostrzeżeniu skąd pochodzą pewne trudności, konflikty czy nieporozumienia.

W wielu miejscach znajdziemy historie ludzi, które maja przybliżyć nam zagadnienie, sprawić, że będzie ono bardziej zrozumiałe, a także dzięki nim lepiej zapamiętamy co jest ważne.

Dużym plusem tej książki jest to w jaki sposób została wydana, ma ciekawą okładkę i pięknie wyróżnione treści. Dzięki temu czyta się ją przyjemnie.

Temat jaki porusza książka Inteligencja Emosocjalna jest zdecydowanie ważny, potrzebny aby żyć w zgodzie ze sobą i tworzyć dobre relacje. Jednocześnie jeśli chodzi o samą treść książki to wiele sformułowań pozostawia we mnie niesmak poprzez używane wyrażenia oraz pojawia się wiele konwencjonalnych sugestii, w związku z tym chwilami ciężko jest przebrnąć przez warstwę merytoryczną. Książka nie zawiera bibliografii więc trudno czytelnikowi dowiedzieć się skąd autor czerpał wiedze na temat wielu zagadnień.

Podsumowując warto pogłębiać tematy związane z emocjami czy funkcjonowaniem w relacjach interpersonalnych. Natomiast tę książkę potraktowałabym w tym temacie ewentualnie jako dodatkową.