Książka z gatunku „pozycja obowiązkowa” dla każdego rodzica i wszystkich pracujących z dziećmi. Paweł Górniak, luty 2017

Któż Jej nie zna? Dorota Zawadzka, Superniania. Pani psycholog od dzieci. Ale przede wszystkim wielki przyjaciel i ambasador wszystkich najmłodszych. Piszę to z wielką sympatią do Pani Doroty, stale śledząc Jej dokonania zawodowe i będąc pod wielkim wrażeniem ogromnej pracy psychoedukacyjnej, jaką robi dla dzieci i rodziców.

Ta książka to jej kolejny wkład w lepsze rozumienie potrzeb małych ludzi. Napisana pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka skupia się na prawach, jakie mają dzieci, a o których my dorośli często zapominamy.

W książce znajdziemy opis praw, jakie mają dzieci w domu, rodzinie, szkole, opiece zdrowotnej. Przede wszystkim jednak jest tutaj przesłanie, by traktować dzieci podmiotowo, z szacunkiem godnym każdej istoty ludzkiej.

Książkę wzbogacają wypowiedzi specjalistów pracujących z dziećmi na temat doświadczeń z ich pracy w poszanowaniu praw dzieci oraz pytania dzieci i rodziców dotyczące praw i obowiązków dzieci w domu i szkole, na które odpowiada Autorka.

Bardzo polecam, to książka pełna miłości, szacunku i podmiotowości do dzieci i takiej właśnie postawy ucząca.