Książka z gatunku „pozycja obowiązkowa” dla każdego rodzica i wszystkich pracujących z dziećmi. Paweł Górniak, luty 2017

Któż Jej nie zna? Dorota Zawadzka, Superniania. Pani psycholog od dzieci. Ale przede wszystkim wielki przyjaciel i ambasador wszystkich najmłodszych. Piszę to z wielką sympatią do Pani Doroty, stale śledząc Jej dokonania zawodowe i będąc pod wielkim wrażeniem ogromnej pracy psychoedukacyjnej, jaką robi dla dzieci i rodziców.

Ta książka to jej kolejny wkład w lepsze rozumienie potrzeb małych ludzi. Napisana pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka skupia się na prawach, jakie mają dzieci, a o których my dorośli często zapominamy.

W książce znajdziemy opis praw, jakie mają dzieci w domu, rodzinie, szkole, opiece zdrowotnej. Przede wszystkim jednak jest tutaj przesłanie, by traktować dzieci podmiotowo, z szacunkiem godnym każdej istoty ludzkiej.

Książkę wzbogacają wypowiedzi specjalistów pracujących z dziećmi na temat doświadczeń z ich pracy w poszanowaniu praw dzieci oraz pytania dzieci i rodziców dotyczące praw i obowiązków dzieci w domu i szkole, na które odpowiada Autorka.

Bardzo polecam, to książka pełna miłości, szacunku i podmiotowości do dzieci i takiej właśnie postawy ucząca.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKsiążka: Mózg psychopaty
Następny artykułKsiążka: Alfred Hitchcock. Biografia
Psycholog i psychoterapeuta. Twórca i szef portalu magazyntuiteraz.pl. Popularyzator wiedzy psychologicznej. Swoimi działaniami stara się walczyć z negatywnym stereotypem osób korzystających z pomocy psychiatrycznej i psychoterapeutycznej. W magazynie pisze o psychoedukacji oraz aktualnych wydarzeniach społeczno-politycznych dotyczących opieki psychologiczno-psychiatrycznej w Polsce. Optymista. Pasjonat świata i ludzi. Miłośnik biegania, jogi i jazdy na rowerze. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Prowadzi indywidualną praktykę psychologiczno-psychoterapeutyczną w Jaśle www.gorniakpawel.pl