Książka: Dwie niezwykle godziny. Wykorzystaj swoją szczytową produktywność i realizuj najważniejsze zadania.

Wciąż masz wiele rzeczy na głowie i ciężko ci wyrobić się ze wszystkimi zadaniami na czas? Podejmujesz próby walki z czasem? Jakie masz efekty? Izabela Florek, grudzień 2016

Josh Davis autor książki „Dwie niezwykłe godziny” podjął się przeanalizowania tematu produktywności – bardzo ważnego dla współczesnego człowieka. W dzisiejszych czasach mamy coraz więcej rzeczy do zrobienia, a doba wcale się nie wydłuża.

Davis w swojej książce przedstawia 5 strategii, które pozwalają na bycie efektywnym każdego dnia. Strategie te nie są największym odkryciem – są proste, a jednocześnie jak zacznie się je wykorzystywać w codzienności to można zobaczyć natychmiastowe efekty. Strategie też można wdrożyć od razu.

Bardzo mocną stroną tej książki jest podparcie się badaniami naukowymi. Autor bardzo mocno ceni sobie wiarygodność naukową. Jeśli nie mamy opisanego bezpośrednio jakiegoś eksperymentu, to mamy odnośnik do źródła. Jest to wielka zaleta książki.

Dwie niezwykłe godziny to dawka ogromnej inspiracji. Znajdziesz w niej proste sposoby na to aby być efektywniejszym na co dzień. Efektywniejszym, a nie wydajniejszym. Autor podkreśla, że wydajność jest zarezerwowana dla maszyn, a nie człowieka.

Jeśli temat produktywności jest dla ciebie ważny, jeśli chcesz działać efektywniej to ta książka będzie dla ciebie bardzo pomocna. Jeśli wdrożysz poszczególne strategie do swojego życia to myślę, że wiele rzeczy może zmienić się na lepsze.

 

The following two tabs change content below.
Izabela Florek

Izabela Florek

Szef Działu Praca Psycholog, trener. Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych na KUL-u. Współpracuje ze Stowarzyszeniem WIOSNA przy projekcie SZLACHETNA PACZKA na stanowisku Koordynatora Wojewódzkiego. Interesuje się psychologią pozytywną, szeroko pojętą twórczością oraz psychologią biznesu. Lubi intensywne, pełne wyzwań życie dlatego też eksploruje otoczenie, stawia na rozwój, wymaga od siebie i dzieli się ze światem swoim uśmiechem. Izaflorek@wp.pl