Czy wiesz, że Twój pies może być świetnym terapeutą? Paweł Górniak, grudzień 2016

Wraz z rozwojem nauki, zmienia się nasze podejście do definiowania zaburzeń i metod terapii. Nowe, szerzej rozumiane metody terapeutyczne zyskują na znaczeniu. Tak właśnie jest z dogoterapią, która jako forma terapii znana jest od bardzo dawna, jednak dopiero teraz zyskuje na popularności.

Prezentowana książka jest pierwszą monografią poświęconą dogoterapii. Autorzy prześledzili historię kontaktów człowiek – pies oraz społeczny obraz psa w różnych systemach religijnych, filozoficznych i kulturowych. Przedstawili rys historyczny dogoterapii, jej nurty, podstawowe zasady i standardy etyczne obowiązujące dogoterapeutów.

Ta forma terapii, jak pokazują autorzy tej książki, z powodzeniem stosowana jest u osób cierpiących na zaburzenia psychiczne, ale także u pacjentów doświadczających niepełnosprawności ruchowej, czy choroby somatycznej.

Książka jest bardzo ciekawa, przybliża czytelnikowi metodę terapeutyczną, która może być pomocna w leczeniu wielu zaburzeń.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKsiążka terapeuty: Zdrowie psychiczne i seksualne
Następny artykułCzy pszczoły przeżywają emocje?
Psycholog i psychoterapeuta. Twórca i szef portalu magazyntuiteraz.pl. Popularyzator wiedzy psychologicznej. Swoimi działaniami stara się walczyć z negatywnym stereotypem osób korzystających z pomocy psychiatrycznej i psychoterapeutycznej. W magazynie pisze o psychoedukacji oraz aktualnych wydarzeniach społeczno-politycznych dotyczących opieki psychologiczno-psychiatrycznej w Polsce. Optymista. Pasjonat świata i ludzi. Miłośnik biegania, jogi i jazdy na rowerze. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Prowadzi indywidualną praktykę psychologiczno-psychoterapeutyczną w Jaśle www.gorniakpawel.pl