Mistrz biografii zaprasza nas do kolejnej opowieści. Paweł Górniak, luty 2017

Peter Ackroyd słynie z talentu do opowiadania życiorysów. Nie tylko ludzi (choćby świetna biografia Chaplina), ale i miast (recenzowane u nas biografie Londynu, czy Wenecji). Zaś w tej odsłonie bierze na warsztat geniusza suspensu Alfreda Hitchcocka.

Obraz, jaki wyłania się z tej historii jest dość mroczny. Autor przedstawia nam skupionego na sobie dziwaka, karmiącego się żarliwymi trwogami i nie mniej gorącymi ambicjami. Poznajemy dzieciństwo, dorastanie, a potem dorosłość już znanego i sławnego reżysera. Cała historia wzbogacona jest zdjęciami i ciekawostkami dotyczącymi jego filmów, jak tą choćby, że słynna „Psychoza” była najtańszym i najszybciej nakręconym jego dziełem. Można sobie tylko wyobrażać jak się to ma do jej późniejszego ogromnego sukcesu.

Ackroyd uwodzi słowem i sprawia, że trudno się oderwać od książki. Po lekturze z pewnością inaczej będziecie oglądać każdy film Alfreda Hitchcocka.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKsiążka: Dziecko swoje prawa ma
Następny artykułKsiążka: SuperBetter
Psycholog i psychoterapeuta. Twórca i szef portalu magazyntuiteraz.pl. Popularyzator wiedzy psychologicznej. Swoimi działaniami stara się walczyć z negatywnym stereotypem osób korzystających z pomocy psychiatrycznej i psychoterapeutycznej. W magazynie pisze o psychoedukacji oraz aktualnych wydarzeniach społeczno-politycznych dotyczących opieki psychologiczno-psychiatrycznej w Polsce. Optymista. Pasjonat świata i ludzi. Miłośnik biegania, jogi i jazdy na rowerze. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Prowadzi indywidualną praktykę psychologiczno-psychoterapeutyczną w Jaśle www.gorniakpawel.pl