Kosiarka bez kabla i spalin

0
214

Jesteś szczęśliwym posiadaczem ślicznego domku na cichych przedmieściach? A może masz działkę o niewielkim metrażu, ale mocno pofałdowanym i zróżnicowanym terenie? Jeżeli nie wiesz, jak zabrać się za jej koszenie, to odpowiedzią może być akumulatorowa kosiarka, która jest rozwiązaniem cichym i wygodnym. Jej dźwięk z pewnością nie będzie drażnił sąsiadów tak, jak dzieje się to w przypadku potężnych spalinówek, a jednocześnie jest dużo sprawniejsza i wygodniejsza od zwykłej elektrycznej kosiarki na kablu.

Dlaczego warto postawić na akumulator?

Wyobraź sobie, że w Twoim podmiejskim gąszczu, przy blisko siebie posadowionych budynkach, któryś z sąsiadów zaczyna nagle co kilka dni wyć na cały regulator kosiarką spalinową. Robi to czasem przez długie godziny, żeby porządnie przystrzyc trawę wokół drzew lub krzewów. Ty chciałbyś posiedzieć z rodziną przy grillu albo po prostu odpocząć, ale to niemożliwe. Koszmar! Dlatego sam także nie rób tego swojemu otoczeniu i zdecyduj się na urządzenie, które działa cicho i nie zakłóci niczyjego spokoju, takie jak kosiarka akumulatorowa.

Dodatkowym atutem jest wygoda, którą może zaoferować Ci akumulatorowa kosiarka. Jest nie tylko bardzo cicha, ale też nie plączą się przy niej żadne kable, zupełnie tak samo jak w przypadku spalinówki. Praca z nią jest przyjemna, nie trzeba uważać na przewody i można nią dotrzeć nawet w trudno dostępne miejsca, które normalnie musiałbyś przystrzygać ręcznie. Prawdziwy luksus, który pozwoli na zachowanie przy koszeniu trawy zdecydowanie większego komfortu niż wcześniej.

Czy czas pracy urządzenia nie będzie za krótki?

Doświadczenie pokazuje, że kosiarka akumulatorowa jest w przeważającej większości przypadków zupełnie wystarczającym rozwiązaniem do niewielkiego domu na przedmieściach albo na rekreacyjną działkę. Ich metraż zazwyczaj nie przekracza 1000 metrów kwadratowych, a kosiarka może pracować w trybie ciągłym od 85 minut w przypadku akumulatora o pojemności 2,5 Ah, do aż 170 minut w przypadku akumulatora 5 Ah.

Zdecydowanie więcej kwestii przemawia za zakupem takiego przyrządu niż przeciwko takiej decyzji. Kosiarka akumulatorowa jest wygodna, nikomu nie przeszkadza, chodzi też wystarczająco długo, żeby wypielęgnować nawet stosunkowo spory trawnik. Dokonując zakupu musisz jednak uważać i dokładnie czytać specyfikację, żeby nie kupić czegoś, co będzie zdecydowanie za słabe w stosunku do Twoich potrzeb. Jeżeli będziesz uważny i rozsądny przy wyborze, a także nie będziesz się kierować jedynie jak najniższą ceną, to z pewnością będziesz zadowolony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here