Koniec początkiem nowego

Podobno jedyną stałą w naszym życiu jest zmiana. Nie zawsze wiąże się ona z czymś pożądanym dla nas, czasami wiąże się się rewolucją, jaką chcielibyśmy uniknąć za wszelką cenę. Czasami jednak może przynieść nam największe błogosławieństwo i mądrość, która jest bezcenna. [Martyna Świtkowska, marzec 2017]

Nas jako ludzi można by podzielić z uwagi na zmiany na co najmniej dwie grupy: takich, którzy podczas tonącego okrętu będą się trzymali ostatniej deski na powierzchni wody, która jest symbolem starego, ukochanego życia, ciągle mających nadzieję, że nawet z tą ostatnią deską lepiej jest żyć, niż ją puścić i szukać nowego.  A także takich, którzy z przyjemnością będąc na w pełni tętniącym życiem, sprawnym statku szukają kolejnych, innych, być może lepszych. Z kolei same zmiany możemy podzielić na te, które są dla nas przyjemne i wiążą się ze spełnieniem na co czekaliśmy oraz takie, które wywołują w nas ból i cierpienie.

Niewątpliwie niezależnie od tego z jakim typem zmiany aktualnie się mierzymy posiadają one pewną wspólną i cenną cechę. Niosą dla nas istotną informację. Jest to istotne w szczególny sposób przy zmianach wiążących się z trudnymi dla nas przeżyciami. Uwierz, jeśli podjedziesz do nich w odpowiedni sposób, mogą stać się dla Ciebie największym nauczycielem i… błogosławieństwem. Może w nieco mniej ciekawym „opakowaniu” na samym początku.

Co powinniśmy zatem robić w tego typu sytuacjach?

Po pierwsze, zadbaj o rozluźnienie ciała i umysłu. Polecam do tego aktywność fizyczną jak bieganie, pływanie czy joga. A także takie formy pracy z umysłem jak świadome oddychanie i medytacja. Wybierz odpowiednią formę dla siebie.

Po drugie, zastanów się jakie są fakty w tej danej sytuacji. Często w takich momentach dajemy się ponieść emocjom, przez co tworzymy niepotrzebne interpretacje zdarzeń. Odbiegających niejednokrotnie od faktów.

Po trzecie i najważniejsze, zastanów się czego uczy Cię ta sytuacja? Każde zdarzenie w naszym życiu, nawet te najtrudniejsze posiadana ukrytą wartość dla nas. Bezcenną naukę, którą możemy wykorzystać do wewnętrznego wzrostu i mądrości.

Po czwarte, każdy koniec jest początkiem zupełnie czegoś nowego. Musisz tylko dać temu szanse. Pożegnaj zatem etap, który właśnie dobiega końca i otwórz się na nowe. Pozwól życiu na transformację, która się wydarza. Kto wie, być może właśnie życie niesie dla Ciebie rozwiązania, o których nawet nie myślałeś do tej pory?

By nowe mogło przyjść, stare musi odejść. Z tą myślą pozostawię Cię dziś Drogi Czytelniku. Życzę Ci także, aby życie a także Ty sam pisał dla siebie scenariusze o najlepszym dla Ciebie zakończeniu.

The following two tabs change content below.
Martyna Świtkowska

Martyna Świtkowska

Psycholog, coach, trenerka. Specjalizuje się we wspieraniu rozwoju osobowości oraz psychologii szczęścia. Głęboko wierzy, iż życie jest drogą a szczęście naturalnym stanem, który może osiągnąć każdy z nas. martyna.switkowska@magazyntuiteraz.pl
Martyna Świtkowska

Ostatnie wpisy Martyna Świtkowska (zobacz wszystkie)