Kampania NIEzależne

Kim są (nie)zależne ? To przede wszystkim osoby takie jak my. Każda z Nas może nią być, jeśli będzie ze sobą w zgodzie, a to co przeszła wykorzysta i uzna za bardzo cenną lekcję.

Każde przeżycie nas czegoś uczy. Każda chwila jest tylko jedna i warto nauczyć się czerpać z nich. (Nie)zależne to w końcu silne, piękne kobiety, mające niegdyś swoje słabości, jak każdy. One jednak po zetknięciu się z uzależnieniem, zaburzeniem odżywiania, po walce z nim i wygranej – stały się bogatsze. Odnalazły siebie. Chcemy pokazać i aby wszyscy zrozumieli, szczególnie osoby, które jeszcze walczą, że uzależnienia, zaburzenia to nie wyrok. To choroba z którą można wygrać, tak naprawdę tylko dzięki sobie. To tylko kwestia zrozumienia i wejrzenia głęboko w siebie. Nie potrafiłaś sobie poradzić z wieloma sytuacjami, nie dbałaś o siebie. Najwyższy czas powiedzieć sobie dość. Jesteś ważną, wyjątkową osobą. Jak każda z nas, wygranych możesz sobie poradzić, a utrata sensu stanie się Twoją trampoliną, jeśli uwierzysz.


Chcesz być taka jak my, (Nie)zależne? Daj sobie szansę! Nie pozwól sobie stracić kolejnego dnia! Projekt społeczny (Nie)zależne ma poruszyć trudny ale jakże ważny i coraz bardziej aktualny temat różnych uzależnień oraz zaburzeń odżywiania wśród kobiet. Chcemy zmieniać stereotypy, stygmatyzację i edukować. Dawać szansę i wspierać, bo to tego najczęściej potrzebują osoby uzależnione. Tak niewiele, a zarazem tak wiele. (Nie)zależne to wyjściowo piękny, sensualny kalendarz inspirowany zdjęciami kalendarza Pirelli, wydany w formacie A3, a jego bohaterkami jest 12 kobiet.

Autorem zdjęć jest Arcadius Mauritz (www.arcadius.co). Wszystkie informacje dostępne na stronie www.instytutmilosci.pl.

The following two tabs change content below.
Paweł Górniak

Paweł Górniak

Redaktor Naczelny Psycholog i psychoterapeuta. Prowadzi psychoterapię indywidualną oraz terapię rodzin i par. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Kocha ruch - uzależniony od biegania i jazdy na rowerze. Pasjami czyta książki i ogląda filmy. Pomysłodawca portalu. W Tu i Teraz koordynuje pracę redakcji i zajmuje się współpracą z instytucjami. Recenzuje książki i redaguje dział Nauka i Aktualności. Nieustannie szuka nowych pomysłów. Prelegent nowych horyzontów edukacji filmowej. Twórca cyklu przeglądów filmowych Drugie Dno w Kinie. W latach 1998-2001 twórca jednego z pierwszych polskich e-zinów – Internetowego Portalu Historycznego Enigma.
Paweł Górniak

Ostatnie wpisy Paweł Górniak (zobacz wszystkie)