nasturcja jadalna

Nasturcja jadalna to prawdziwa gratka dla miłośników zdrowego odżywiania. Popularna roślina posiada wiele drogocennych właściwości prozdrowotnych, dzięki czemu pozytywnie oddziałuje na ludzki organizm. Podstawą jest jej systematyczne spożywanie. Istnieje wiele sposobów na to, aby przemycić ją do codziennej diety. Dużym zainteresowaniem cieszą się napary oraz nalewki.

Jakie części nasturcji można spożywać?

Nasturcja to roślina znana od stuleci. Nie bez powodu zyskała ona uznanie zwolenników medycyny alternatywnej. Oczywiście nie zastąpi ona leczenia farmakologicznego, jednak w sposób kompleksowy wzmacnia organizm. Dostarcza wielu składników odżywczych, takich jak witamina C, błonnik, olejki eteryczne.

Nasturcja jadalna może być spożywana niemal w całości. Związki prozdrowotne znajdują się w kwiatach, owocach, a także liściach. Brakuje Ci pomysłów na to, do jakich potraw dodawać omawianą roślinę? W sieci znajdziesz ogrom inspiracji! Nasturcja jadalna może stanowić dodatek do sałatki, zapiekanki, marynaty, a także wielu innych.

Jak działa nasturcja jadalna?

Nasturcja właściwości prozdrowotne sprawiają, że wiele osób spożywa roślinę regularnie. Należy pamiętać, że tylko dzięki systematyczności można zaobserwować jej pozytywny wpływ na organizm. Naturalny antybiotyk wspomaga eliminację chorób, a także wzmacnia odporność. Zmniejsza to prawdopodobieństwo wystąpienia grypy czy infekcji bakteryjnych/wirusowych.

Nasturcja jadalna jest polecana tym, którzy cierpią na choroby jelit. Działanie antybakteryjne sprawia, że dobroczynnie oddziałuje ona również na układ pokarmowy. Stosowana zewnętrzne przyspiesza gojenie się ran i owrzodzeń.

Nasturcja a trądzik

Nasturcja właściwości antyseptyczne wzmagają leczenie trądziku oraz wyprysków. Ma to szczególne znaczenie dla osób, które zmagają się z uciążliwymi niedoskonałościami skóry. Trzeba dodać, że opisywana roślina może okazać się pomocna również w przypadku słabych i wypadających włosów. Wzmacnia je od nasady, a także zmniejsza podatność na uszkodzenia mechaniczne. Reguluje ilość łoju wydzielanego przez skalp.

Nasturcja zyskała spore uznanie osób zmagających się z łojotokowym zapaleniem skóry. Zmniejsza ona ilość wydzielanego sebum, które stanowi źródło bakterii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here