Jaki powinien być dobry stomatolog dziecięcy?

Każda osoba dorosła wie o tym iż praca z dziećmi często bywa trudna. Dlatego też dobry stomatolog dziecięcy powinien posiadać kilka niezbędnych cech, które ułatwią mu pracę z dziećmi. Jednak co powinien umieć dobry dentysta dla dzieci by móc go określić jako najlepszego w swoim fachu?

Strach ma wielkie oczy         

Dzieci nie tylko nie lubią chodzić na ważne badania, ale również do lekarzy- wizyta u dentysty dla wielu dzieci jest bardzo traumatyczna. Może być to spowodowane tym, iż panuje powszechne przekonanie, iż leczenie zębów jest bardzo bolesne. Bardzo często ta krzywdząca opinia jest zbudowana głównie na strachu oraz niewiedzy osób dorosłych. Często dzieci słyszą od swoich rodziców, ze wizyta u stomatologa jest nieprzyjemna. Jednak rodzice powinni dawać dziecku dobry przykład, aby nie zrażać dziecka do dentysty.  

Dobry stomatolog dziecięcy            

Stomatologia dziecięca jest bardzo trudną specjalizacją. Jednak trudność nie leży w samym procesie leczenia, lecz głównie w współpracy z małym pacjentem. Często w przypadku leczenia zębów u dzieci konieczna jest umiejętność nawiązania z nimi kontaktu tak, aby można było nie tylko wyleczy lecz także zabezpieczyć ząbki. Dobry dentysta dla dzieci powinien być:

  • profesjonalnym fachowcem- jest przede wszystkim dobrym specjalistą w swojej dziedzinie, umie poradzić sobie nawet z najbardziej zawiłymi problemami
  • wyrozumiały- często wizyta wiąże się z brakiem jakiejkolwiek współpracy ze strony małego pacjenta- czyli wydłużony czas wizyty. Zdarza się iż zęby dziecka nieoczekiwanie zacisną się na palcach dentysty- nie zależnie od sytuacji dentysta musi być bardzo cierpliwy i wyrozumiały
  • odpowiednim podejściem do dzieci- serdeczny uśmiech oraz zainteresowanie małego pacjenta mogą być kluczem do sukcesu. Dobry dentysta dla dzieci musi wiedzieć jak rozmawiać z małymi pacjentami,  aby wzbudzić ich ciekawość 
  • cierpliwy- dzieci często zadają trudne pytania-  bardzo dobrze jest, gdy dentysta umie na nie odpowiedzieć

Rodzice powinni także zwrócić uwagę na usługi stomatologiczne oferowane w danym gabinecie np: kolorowe plomby czy znieczulenie komputerowe- tak, aby usługi te mogły łagodzić stres powstały w wyniku wizyty u dentysty. 

Idealny stomatolog dziecięcy to taki, który zadba o to by wizyty u niego wywoływały tylko uśmiech na twarzy dziecka. Z tego powodu stomatolog powinien posiadać nie tylko odpowiedni dla dziecka kolorowy gabinet, ale także np: bezbolesne komputerowe znieczulenie czy kolorowe plomby.

Gabinet Soldent – najlepsi specjaliści w Warszawie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here