pit

Dużym ułatwieniem dla osób, które chcą się rozliczyć z Urzędem Skarbowym jest usługa e-PIT. Została ona przygotowana przez Ministerstwo Finansów działające wspólnie z Krajową Administracją Skarbową. Deklaracje podatkowe, które mogą być złożone przy pomocy usługi Twój e-pit to PIT-28, PIT-36, PIT-37, PIT-38.

Obecnie coraz więcej osób jest świadomych jak złożyć pit online w 2020 roku. Dzięki temu odprowadzanie podatku idzie sprawniej i rozliczenia oraz ewentualne nadpłaty wysyłane są szybciej. W ciągu 3 dni ponad 500 000 osób złożyło deklaracje podatkowe przez usługę e-PIT. Jest to zdecydowana większość osób rozliczających się z Urzędami Skarbowymi.

E pity w 2020 roku można było składać do 1 czerwca. Termin składania deklaracji został przedłużony ponieważ panuje epidemia na całym świecie. W celu rozliczenia podatku PIT nie musimy tak naprawdę robić nic. Oczywiście modyfikacja formularza jest dozwolona, jeżeli zależy nam na dodaniu pewnych ulg oraz ustalenia ich wysokości. Szczególnie ważne są informacje na temat ulgi na dziecko. Żeby zalogować się na stronę twój e-pit potrzebny jest Profil Zaufany. Można go stworzyć przy użyciu elektronicznej bankowości. Większość polskich banków oferuje taką możliwość i dlatego warto z niej skorzystać. Jeżeli posiadamy konto w banku, który nie ma ta takich możliwości to musimy się wybrać do punktu zatwierdzającego. Jest to urząd, który umożliwia stworzenie Profilu Zaufanego.

pit 2020

Lokalizacja punktów zatwierdzających jest podana na specjalnie do tego przeznaczonej stronie internetowej. Oczywiście możemy użyć również innych danych do zalogowania się w serwisie. W tym celu niezbędny będzie numer PESEL oraz kwota przychodu jaka została przez nas podana w rozliczeniu za 2018 rok oraz kwota przychodu z podanej informacji od płatników za 2019 rok oraz potwierdzenie będące kwotą podatku do zapłaty za rozliczenie z 2018 roku.

Modyfikacja formularza może również polegać na przekazaniu 1% podatku dla organizacji, które działają na rzecz pożytku publicznego. Coraz więcej ludzi decyduje się na zaznaczenie tej opcji, ponieważ nic ich to nie kosztuje, a może pomóc wielu osobom. Jeżeli samotnie wychowujemy dziecko to także możemy zamieścić taką informację w formularzu. Jednocześnie warto także sprawdzić, czy wysokość ulgi na dzieci się zgadza. Sprawdzenie informacji na formularzu jest bardzo ważne, ponieważ w ten sposób możemy dostrzec pewne nieprawidłowości i je poprawić zanim jeszcze trafią do Urzędu Skarbowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu szybciej otrzymamy zwrot podatku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here