Co warto wiedzieć o podologii

W kraju powstaje coraz więcej gabinetów podologicznych, które cieszą się rosnącą popularnością. Ta dziedzina z pogranicza kosmetyki oraz medycyny zajmuje się profesjonalną pielęgnacją stóp oraz niwelowaniem dotykających je dolegliwości. Dowiedz się więcej o zaletach podologii!

Skąd wzięła się podologia?

Pierwsze Polskie Towarzystwo Podologiczne zostało założone jeszcze w XIX, jednak późniejsze wydarzenia historyczne zdecydowanie ograniczyły rozwój tej dyscypliny w kraju. Podologia swoją historią sięga jednak czasów starożytnych, kiedy nie tylko wykonywano zabiegi pielęgnacyjne, ale także leczono odciski oraz kurzajki. Obecnie podologia cieszy się coraz większą popularnością, a gabinet podologiczny jest regularnie odwiedzany przez wielu zadowolonych klientów, którzy mogą liczyć na wiele nowoczesnych zabiegów.

Jakie zabiegi przeprowadza podolog?

Wykwalifikowany podolog Katowice zajmuje się przede wszystkim właściwą pielęgnacją stóp. Profesjonalny pedicure zawiera w sobie między innymi leczenie wszelkiego rodzaju otarć i zranień. Podologia zajmuje się także profilaktyką. Gabinet podologiczny Katowice świadczy ponadto usługi, które nastawione są na leczenie wielu schorzeń. Specjaliści usuwają więc między innymi odciski, a także kurzajki i zrogowaciałe warstwy skóry. Podologia Katowice zajmuje się ponadto dolegliwościami związanymi z grzybicą stóp oraz paznokci. Możliwa jest także rekonstrukcja uszkodzonej płytki paznokcia, a także leczenie paznokcia wzrastającego w skórę.

Dla kogo jest podologia?

Podologia Katowice jest właściwie dla każdego, ponieważ warto zadbać o zdrowe i estetyczne stopy. Tego rodzaju usługi szczególnie polecane są między innymi osobom starszym i ograniczonym ruchowo, które mają trudności, aby samodzielnie pielęgnować swoje stopy. Podolog katowice zajmie się także dolegliwościami osób cierpiących na cukrzycę, które określane są jako tzw. stopa cukrzycowa. Ulgę u podologa znajdą również osoby cierpiące na wszelkiego rodzaju dermatozy stóp. Osoby ze zniekształceniami stóp takimi jak haluksy oraz płaskostopie również mogą liczyć na pomoc. Podolog jest w stanie wykonać specjalistyczną ortezę, która uwolni od niedogodności spowodowanych przez te dolegliwości. Z usług podologów coraz częściej korzystają również profesjonalni sportowcy, których stopy narażone są na znaczne obciążenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here